Sessiz Kalma: Hak Savunucularına Yönelik Yıldırma Politikaları | Panel

Hafıza Merkezi olarak hazırladığımız “Sessiz Kalma: Hak Savunucularına Yönelik Yıldırma Politikaları” başlıklı raporumuz çok yakında yayında! Raporun lansmanı amacıyla 10 Mayıs Salı günü Postane İstanbul’da düzenleyeceğimiz panele davetlisiniz.

Bu etkinlikte hem raporumuzun bulgularını paylaşacak hem de ilgili paydaşlarla bir araya gelerek Türkiye’de faaliyet gösteren hak savunucularının karşı karşıya kaldığı müdahaleleri ve bu müdahaleler karşısında mücadele imkânlarını konuşacağız. Hak savunucuları ve hukukçuların bir araya geleceği panelde sivil toplumun maruz kaldığı yargısal ve idari tacizlerin yanı sıra medyada yer alan karalama kampanyalarının etkisini tartışmayı istiyoruz.

Gezi Davası’nın 25 Nisan 2022 tarihinde görülen karar duruşmasında Osman Kavala’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile Ali Hakan Altınay, Can Atalay, Çiğdem Mater, Mine Özerden, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi’ye verilen 18’er yıl hapis cezası ve tutuklama kararlarının ardından yoğun bir dayanışmaya ihtiyacımız olan bu günlerde tanıttığımız bu rapor, hak savunucularına yönelik günden güne artan baskıları belgelemeyi, görünür kılmayı ve hak savunucuları için karşı müdahalelerin geliştirilmesine katkı sunmayı amaçlıyor.

Tarih: 10 Mayıs Salı 2022
Saat: 13:00 – 16:00
Yer: Postane İstanbul – Bereketzade Mahallesi Camekan Sokak No:9 Galata, Beyoğlu, İstanbul, Türkiye

Postane’de fiziksel olarak gerçekleşecek etkinlik aynı zamanda internet üzerinden canlı olarak yayınlacaktır. Panel dili Türkçe olacaktır.

Kayıt olmak için tıklayın.

 

 

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler