Etkinlikler

Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri – 13

0
Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri - 13
Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri - 13

Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlenen Adalet Arayışı Seminerleri yeni konu ve konuklarla devam ediyor!

27 Şubat Çarşamba günü saat 18:30’da, Begüm Özden Fırat, Didem Danış, Alp Tekin Ocak ve Fırat Genç, “Festus Okey Davası ve Türkiye’de Göçmenlik” başlıklı bir konuşma yapacaklar.

Adres: DEPO / Tütün Deposu
Lüleci Hendek Caddesi No.12, Tophane 34425 İstanbul

Begüm Özden Fırat Kimdir?
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesidir. Kent ve kültür sosyolojisi, görsel kültür çalışmaları ve toplumsal hareketler alanlarında çalışmaktadır.

Didem Danış Kimdir?
Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesidir. Göç, kent ve nüfus sosyolojisi alanlarında çalışmaktadır. GAR Göç Araştırmaları Derneği’nin kurucu başkanıdır.

Alp Tekin Ocak Kimdir?
Hukukçu, 2002 yılından beri İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapıyor. Toplumsal ve çevresel adalet konularında çalışıyor. Türkiye Çevre Hareketi Avukatları (ÇEHAV), Birumut Derneği ve Mekanda Adalet Derneği üyesi. MSGSÜ doktora öğrencisi.

Fırat Genç Kimdir?
İstanbul Bilgi ve Boğaziçi üniversitelerinde dersler verdi. Yurttaşlık Derneği’nin süreli yayını saha dergisinin editörü. Kent çalışmaları, toplumsal hareketler ve uluslararası göç üzerine yazıları çeşitli dergilerde ve derleme kitaplarda yayımlandı.

Adalet Arayışı Seminerleri Nedir?

Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında, Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde toplumsal hafıza, geçmişle yüzleşme, hakikat ve adalet arayışı konularında araştırmacı, sanatçı ve aktivistlerin deneyimlerinin paylaşıldığı seminerleri kapsıyor.

www.karakutu.org.tr

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir