Haberler

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’ndan Dilek Sabancı’ya Ödül!

0
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’ndan Dilek Sabancı’ya Ödül!
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’ndan Dilek Sabancı’ya Ödül!

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve yardımseverlik platformu ELBI, kadın sağlığını çevreleyen tabularla mücadele eden düşünce liderlerini, fark yaratanları ve politika düzenleyicilerini Let’s Talk! etkinliği kapsamında Antalya’da bir araya getirdi.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, etkinlik kapsamında, özel sporcular üzerinde yarattığı farkındalık ve sporculara verdiği cesaret ile ödüle layık görüldü.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından kadınların güçlendirilmesine ve tabuların üstesinden gelinmesine yönelik düzenlenen ‘Let’s Talk!’ sempozyumu düşünce liderleri ve küresel politika düzenleyicilerini 25-26 Ekim tarihlerinde Antalya’da bir araya getirdi.

Kadın sağlığı, seçimler ve haklar için küresel çapta mücadele edenlerin ödüllendirildiği gecede, Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, özel sporcular üzerinde yarattığı farkındalık ile ödüle layık görüldü.

Dilek Sabancı, ödülünü özel sporcular ile birlikte, Emine Erdoğan’dan aldı.

Dilek Sabancı: “Türkiye’nin dört bir yanında sporcularımızda gördüğümüz cesaret bizi yaptığımız işe daha da bağlıyor”

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı yaptığı konuşmada; “Yıllar önce yola çıkarken amacımız; toplumumuzda özel eğitim gereksinimi olan bireylerin önündeki engelleri kaldırmak, yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamaktı. Bunun için de elimizde çok güçlü bir araç vardı, spor. İşte biz, sporun birleştirici gücünden yararlanarak; bu özel sporcularımızı sosyal hayatın içine çekebilmek için çalıştık. Sporu rekabet için değil, kaynaşmak için kullandık. Türkiye’nin dört bir yanında sporcularımızda gördüğümüz cesaret bizi yaptığımız işe daha da bağlıyor. Bugün baktığımızda onların heyecanlarını, mutluluklarını ve gözlerindeki ışıltıyı gördüğümüzde ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha hatırlıyoruz. Çalışmaya, Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi’nin daha da genişletmeye el ele, yürek yüreğe devam edeceğiz.” dedi

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Haberler