Toplum Gönüllüleri Vakfı Burs başvuruları başladı!

Toplum Gönüllüleri Vakfı 2018-2019 dönemi burs başvuruları başladı.
Toplum Gönüllüleri Vakfı 2018-2019 dönemi burs başvuruları başladı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. 2003 yılından bugüne hem maddi desteğe ihtiyacı olan gençlerimize eğitim bursu sağlıyor; hem de onların gönüllük temelinde sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarına katkıda bulunuyor.

Kuruluşumuzda bugüne kadar; 85 kurumsal ve 842 bireysel destekçi aracılığıyla, 6.903 öğrenciye burs olanağı sağladık. 2017-2018 akademik yılında ise 1.111 öğrenciye burs desteği verdi.

Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak;

  • Maddi imkanları kısıtlı, akademik ve sosyal başarısı yüksek Toplum Gönüllüsü gençlere yönelik Gençlik Bursları,
  • Sayısal bölümlerde okuyan, kısıtlı imkanlarla eğitim hayatlarına devam etmek durumunda olan kadın öğrencilere destek olan Kardelenler Bursu,
  • Öğretmenlerimizin üniversiteli çocuklarına destek olmayı amaçlayan Öğretmen Çocukları Bursu‘yla binlerce gencin hikayesine ortak olarak, hayallerini gerçekleştirmeleri için katkıda bulunuyoruz.

2018-2019 dönemi burs başvuruları  15 Ağustos tarihinde başlıyor. 15 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında 1 ay boyunca başvurular kabul edilecektir. Başvurular tamamlandıktan sonra ihtiyaç, akademik başarı, sosyal başarı ve gönüllülük kriterleri doğrultusunda formlar sistem tarafından puanlandırılarak oluşacak sıralama sonrasında bursiyer adayları yüz yüze mülakata davet edilecektir.

Burs başvurunuzu http://burs.tog.gen.tr/ linkinden yapabilirsiniz. Burslarla ilgili daha detaylı bilgiye http://burslar.tog.org.tr/ adresinden ve [email protected]adresine mail göndererek ulaşabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce lütfen aşağıdaki belgeleri hazır ediniz.

  • 2017 – 2018 yıl sonu transkripti ( ara sınıflar için) (e-devletten alınabilir)
  • ÖSYM Sonuç belgesi (yeni sınıflar için) (e-devletten alınabilir)
  • Tüm aile fertlerinin gösterildiği “Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-devletten alınabilir)

Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK Müdürlüğü’nden gelirsizlik belgesi.

Sıkça sorulan sorular için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler