Burs

Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Kurumlar Hangileri ?

Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Kurumlar Hangileri ?

Eğitime katkı sağlayabiliyor olmak kurumlar, dernekler, vakıflar ve benzeri için büyük bir meziyettir. Bugün Türkiye’de burs veren pek çok isim var. Bunların en bilinenlerini sizlerle paylaşıyoruz. Böylece süresi dolmadan siz de başvuru yapabilir ve eğitim yaşamınıza destek olacak bir burs alabilirsiniz.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Bu şansa sahip olmak için başvuru yaparak işe başlayın…

Toplum Gönüllüleri VakfıToplum Gönüllüleri Vakfı: TOG bursu olarak ifade edilen Toplum Gönüllüleri Vakfı burslarında 4 kriter ön plana çıkmaktadır. İhtiyaç durumu, gönüllülük, akademik başarı ve de sosyal başarının dikkate alındığı bu süreçte Gençlik bursları ve Öğretmen çocuğu bursları adı altında 220 TL, Kardelen bursları olarak da 255 TL destek sağlanmaktadır.
Toplum Gönüllüleri Vakfı Burs Programları Ayrıntıları İçin TIklayınız!

Sabancı Vakfı: Bugüne kadar 45.000’den fazla burs vermiş bir isim olan Sabancı Vakfı, bu yıl da öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Kalkınmada öncelikli iller bursu, Sabancı Vakfı – Vista Bursu, Engelli Öğrenciler bursu ve benzeri olmak üzere farklı kategoriler altında burs veren vakıf, yıllık 1500 öğrenciye destek oluyor.
Sabancı Vakfı Burs Programları Ayrıntıları İçin TIklayınız!

İlginizi çekebilir:  Sabancı Vakfı'nın 2019 - 2020 Eğitim Yılı Burs Tutarları Açıklandı!

Vehbi Koç VakfıVehbi Koç Vakfı: Koç Vakfı’nın sağladığı burslar, 6 grupta değerlendirilir. Üniversite bursları, Hemşirelik bursları, Asistan bursları, Mesleki eğitim bursları, 17 okul başarı bursları ve Koç Okulu bursları adı altında verilen bursların tutarları her yıl değişmekle birlikte burs türüne göre de değişiklik göstermektedir. Belli okulların dâhil edildiği Koç Vakfı burslarına başvuru tarihleri her yıl yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte başlar. Başvuru ise okulların burs bürolarından yapılabiliyor ve tüm süreç buradan takip ediliyor.

Vehbi Koç Vakfı Burs Programları Ayrıntıları İçin TIklayınız!

Çelikel Eğitim Vakfı:Çelikel Eğitim Vakfı: 2012 yılında kurulmuş olan ve kurulduğu günden bu yana bursları ile eğitime destek olan Çelikel Eğitim Vakfı, 17 – 24 yaş arası gençlerin sosyal ve kültürel açıdan gelişmesine yönelik çalışmalar yürütmektedir. Çelikel Eğitim Vakfı’nın 12 ay boyunca vereceği bursun tutarı ise 650 TL’dir.

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Programları Ayrıntıları İçin TIklayınız!
İlginizi çekebilir:  Aktivistlerin Takip Etmesi Gereken 5 Instagram Hesabı

Eget VakfıEget Vakfı: Genel olarak devlet üniversitelerinde okuyan ve sosyal sorumluluk projelerinde yer alan öğrencileri tercih eden Eget Vakfı, burs başvurularını online olarak almaktadır. Bu yıl 10 – 24 Eylül tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz ve kesin sonuçları da 25 Ekim tarihinde öğrenebilirsiniz. 350 TL değerinde bir katkı sunan Eget Vakfı’na www.eget.org.tr adresi üzerinden ulaşabilir ve burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eget Vakfı Burs Programları Ayrıntıları İçin TIklayınız!

Türk Böbrek VakfıTürk Böbrek Vakfı: Türk Böbrek Vakfı, Türkiye’de Böbrek hastalıklarına dikkat çekmek ve bir farkındalık yaratmak üzere faaliyet göstermektedir. Eğitime olan desteğini de Türkiye’de tıp eğitimi alan öğrencilere ya da üniversite eğitimi alan böbrek hastalarına sağlamaktadır. 17 – 21 Eylül tarihleri arasında başvuru yapabileceğiniz Türk Böbrek Vakfı bursu, Ekim ve Haziran ayları arasında verilecek olan ve bu yıl 400 TL tutarında olan bir destektir. Başvuru için ise mail gönderebilir ya da başvuru belgelerinizi elden teslim edebilirsiniz. Vakfın burs başvurularını kabul ettiği mail adresi [email protected] ‘dir.

Türk Böbrek Vakfı Burs Programları Ayrıntıları İçin TIklayınız!
İlginizi çekebilir:  Türkiye’de Hak Temelli Çalışmalar Yapan Gençlik Örgütlerinin Online Teknoloji Ve Medya Davranışlarının İncelenmesi: Gençlik Örgütleri Forumu’na Üye Veya Gözlemci Örgütleri Üzerine Bir Araştırma

Türkiye’nin Mühendis Kızları (TMK)

Türkiye’nin Mühendis Kızları (TMK), Kadınların mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlayarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılında Limak Vakfı, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) ortaklığında hayata geçirilen Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi, mühendislik eğitimi alan ve/veya alacak olan kız öğrencileri, eğitimlerinin farklı aşamalarında birçok yönden destekliyor. Projenin üniversite programı kapsamında, devlet üniversitelerinin bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat ve makine mühendisliği bölümlerinde okuyan kız öğrencilere burs imkânı ile birlikte mühendislik fakültesindeki eğitimleri boyunca kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak sertifika programı, İngilizce dil eğitimi, mentorluk desteği, staj ve istihdam imkânı gibi fırsatlar sunuluyor.

Türkiye’nin Mühendis Kızları Burs Programları Ayrıntıları İçin TIklayınız!
Buldan VakfıBuldan Vakfı, yurt içinde eğitim gören başarılı ama maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burs koşullarım aşağıda belirtilmiş olup Burs Başvuru Formunu yine aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Türkiye’nin Mühendis Kızları Burs Programları Ayrıntıları İçin TIklayınız!
İlginizi çekebilir:  STK'lar İçin Burs Mülakatlarının Püf Noktaları Bu Rehberde Toplandı
sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Yorum yazın

Yorum yazmak için tıklayınız