Hayat Ağacı projesi temmuz ayı ziyareti gerçekleştirildi!

Hayat Ağacı projesi temmuz ayı ziyareti gerçekleştirildi!
Hayat Ağacı projesi temmuz ayı ziyareti gerçekleştirildi!

Türkiye Gençlik Akademisi tarafından 22.07.18 tarihinde Hatice Abbas Sevgi Evlerinde  ‘Hayat Ağacı’ projesinin temmuz ayı ziyareti gerçekleştirildi.

‘Hayat Ağacı’ aydınlık yarınların temsilcisi fidanların dünyalarına dokunabilmek ve hayallerine giden yolda yol arkadaşlığı yapmak için Türkiye Gençlik Akademisi tarafından ayda bir defa Hatice Abbas Sevgi Evlerine düzenlenen ziyaretle gerçekleştirilmektedir.

Bu süreçte temel amacımız, çocuklarımızın sırtlarında ve zihinlerinde taşıdığı yükü hafifletip onlarla birlikte farklı alanlarda yürüyerek onları geleceğe hazırlamaktır. Bugüne kadarki ziyaretlerde farklı atölyelerin yanında hayal duvarı ve organik bahçe yapımı da gerçekleştirildi. Okul dönemiyle birlikte robotik kodlama, yazılım, müzik, resim kurslarıyla da bu süreç desteklenecek olup kültürel faaliyetlerde de ön sıralardaki yerlerimizi  almış olacağız. .

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi ve aynı zamanda Türkiye Gençlik Akademisi Proje Koordinatörlüğü yapan Fatma BAĞRIAÇIK projeye dair görüşlerini dile getirdi: Akademi çatısı altında önceliğimiz çocuklar olmak üzere birçok projeye imza attık ve hali hazırda devam eden projelerimiz de mevcut. İyi bir gelecek için önce çocuklarımızın hayatının güzelleşmesi gerektiğine inanıyoruz ve bu temelde projelerimizi oluştururken çocukların sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayıp kültürel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.  Çocuklarla sohbet edip çeşitli konularda fikir alışverişi yaparak okumanın, emek vermenin kıymetini vurgulama fırsatı buluyoruz. Geriye dönüp baktıklarında bizi hatırlayacak olmaları paha biçilmez bir duygu.

Son olarak sizlere Akademi üyelerinden bir mesaj iletiyoruz:

Bizler bir şeyi çok iyi biliyoruz; geleceğin aydınlığı, düşüncenin parlaklığında aydınlanan zihinlere bağlıdır, bu aydınlığın daimi olması adına var gücümüzle hep çalışacağız çünkü

Bizler Genciz!

http://www.turkiyegenclikakademisi.com/

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler