EÇEV, Öğrenciler İçin Meslek Tanıtım Günü Düzenledi!

29389188 757863274418939 7062798264839438336 n
29389188 757863274418939 7062798264839438336 n

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı liseli öğrencilere yönelik düzenlediği Meslek Tanıtım Günü, İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesinde liseli öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

22 yıldır binlerce ilk, orta, lise ve üniversite öğrencisine eğitim bursu veren, dezavantajlı bölgelerdeki eğitim merkezleri ile maddi olanakları kısıtlı öğrencilere kültür, sanat, bilim atölyelerine katılma olanağı sunan, binlerce öğretmene kişisel ve mesleki eğitim fırsatı sağlayan EÇEV, öğrencilerin geleceğine yön veren etkinlikler yapmaya devam ediyor.

Liseli öğrencilerin vizyonunu geliştirmek ve mesleki tercihlerini kolaylaştırmak amacıyla düzenlenen EÇEV Meslek Tanıtım Günü, İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde yüzlerce öğrenciyi misafir etti. Açılış konuşmasını yapan Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Şule Keskiner meslekleri tanımanın önemine vurgu yaparak, “Bugünün imkânlarında yarının mesleğini seçme şansı sizlerin elinde lütfen bunun değerini bilin” dedi. 16 farklı meslekten uzmanların, yöneticilerin katıldığı etkinlik çerçevesinde mühendisler, gazeteci/blogger, doktor, diş hekimi, veteriner, avukat, sivil toplum çalışanı, sosyal hizmet çalışanı, turizmci, avukat, psikolog, dijital pazarlamacı, satış uzmanı ve bankacılık alanlarından uzmanlar yer aldı. Mesleklerine ilişkin bilgiler veren uzmanlar, meslek seçme aşamasında ki öğrencilere, mesleklerine dair deneyimlerini anlattı. Doğru ve yanlış meslek seçiminin sonuçlarını, meslek seçiminde kişilik, fiziksel, aile, sosyal çevre, gelecekten beklentiler hakkında öğrencilere bilgi aktaran uzmanlar, meslek seçiminde bu faktörlerin göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti. Meslek seçimlerinde hangi faktörlerin önemli olduğunu, mesleğin icrasında karşılaşılan zorluklar, mesleği edinmek için geçirilmesi gereken eğitim ve öğretim süreçleri hakkında öğrencileri bilgilendiren uzman ve yöneticiler daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı. Etkinlik sonunda etkinliğe katılan konuşmacılara teşekkür belgeleri takdim edildi.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler