EÇEV Ödülleri Sahiplerini Buldu!

EÇEV Ödülleri Sahiplerini Buldu!
EÇEV Ödülleri Sahiplerini Buldu!

EÇEV Ödülleri 17. Heykel Yarışması Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu.

İzmir’de kurulmuş ve eğitim konusunda faaliyet gösteren en büyük yerel vakıf niteliğindeki Ege Çağdaş Eğitim Vakfı eğitim alanında etkinlikler yapmaya devam ediyor. Kurulduğu 1995 yılından bu yana, çağdaş nesiller yetiştirmek için eğitimi, sanat ve kültürle harmanlamak gerektiği inancıyla, sanatı ve sanat eğitimini desteklemek amacıyla düzenlenen EÇEV Heykel Yarışması, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü ortaklığıyla Heykel Bölümü öğrencilerinin sanat eğitimlerini alırken geleceğe hazırlanmasını ve teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

EÇEV Ödülleri 17.Heykel Yarışması’nda bir Büyük Ödül, üç mansiyon ve iki özel ödül 9 Nisan 2018 tarihinde DEÜ GSF Sergi salonunda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

EÇEV 17.Heykel Yarışması Jüri Üyeleri; Doç. Arzu ATIL(Heykel Bölümü Öğretim Üyesi), Doç. Sevgi AVCI (Heykel Bölümü Öğretim Üyesi), Dr. Öğr. Üyesi Gökçen ERGÜR (Heykel Bölümü Öğretim Üyesi), Dr. Öğr. Üyesi Uğur TANKUT(Marmara Üniversitesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi), EÇEV Temsilcisi olarak Perihan DEĞİRMENCİ (EÇEV Yönetim Kurulu Üyesi) tarafından yapılan değerlendirmede ödül kazanan isimler şunlar oldu;

EÇEV Büyük Ödülü                  Sevda KOCATEPE “İsimsiz”

Mansiyonlar                               Emre EVCİMEN “Şemsiye”,

Yunus Emre AVCI “Amentu”,

Yasin UYSALLAR “Salyangoz Bekçisi”

Cengiz ÇEKİL Özel Ödülü         Hatice Ezgi ÇİFTÇİ “Reklam Aralarında Görüşürüz”

Merih DÖNMEZ Özel Ödülü     Gülsüm ZEYBEK “Kompozisyon I”

EÇEV Ödülleri 17.Heykel Yarışması Sergisi, ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 21 eser, 30 Nisan 2018 akşamına kadar DEÜ GSF Kazım Türker Sergi Salonunda sanatseverler tarafından ziyaret edebilecek.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler