Hatay’da engelli dahiliyeti odaklı çalışmalar yürüten yerel örgütlerin başvurabileceği mikro hibe programı açıldı!

Hatay’da engelli dahiliyeti odaklı çalışmalar yürüten yerel örgütlerin başvurabileceği mikro hibe programı açıld!

Hatay’da engelli dahiliyeti odaklı çalışmalar yürüten yerel örgütlerin başvurabileceği mikro hibe programı açıldı. Türkiye Yerel STK İnsani Forumu (TİF) ve Hayata Destek’in işbirliğinde başlayan programa son başvuru tarihi 13 Haziran 2024.

CDP’nin (Center for Disaster Philanthropy) finanse ettiği, Türkiye Yerel STK İnsani Forumu (TİF) ve Hayata Destek iş birliğinde yürütülecek mikro hibe programı, Hatay’da engeli olan bireylerin toplumsal katılımı öncelikli olmak üzere, kırılgan grupların kapasite geliştirme, fonlara ulaşım, koordinasyon ve savunuculuk çalışmalarını desteklemeyi amaçlıyor.

Mikro hibe programıyla, TİF’in il bazında temsilciliklerinden birinin bulunduğu Hatay’da faaliyet gösteren örgütlerin desteklenmesi hedefleniyor.

Mikro hibe programının öncelikli olarak 3 hedefi var:

  • Hatay’da bulunan yerel örgütlerin, engelli hakları, engelli katılımının artırılması, engellilerin hak ihlallerine yönelik savunuculuk odağında kurumsal kapasitelerinin gelişmesi;
  • Hatay’da başta engelli hakları olmak üzere sivil toplum aktörleri arasında çalışma grupları, koordinasyon yapıları ve diğer kolektif üretim alanlarının oluşmasına katkı sağlamak;
  • Yerel örgütlerin kurumsal kapasitelerinin artışına katkıda bulunarak, insani yardım/afete müdahale alanında kurumsal kapasitesinin artışına katkı sağlamak.

rogram kapsamında, Hatay’da 10’u yerel topluluk, 10’u ise tüzel kişiliği olan yerel kurum olmak üzere toplam 20 proje fikrine destek verilecek.

Son başvuru tarihi: 13 Haziran 2024

Başvuru İçin Gereken Belgeler

Programa başvurmak için çevrimiçi olarak başvuru formu, bütçe çalışması ve faaliyet planı doldurulmalıdır. Başvurunun kabul edilebilmesi için lütfen tüm belgeleri doldurmaya dikkat edin.

Başvuru yapmadan önce lütfen ‘TİF Mikro Hibe Programı Başvuru Rehberi ’ni okuyun.

Formlar ve Başvuru Süreci

  • Aşağıda bulunan formları indirip doldurduktan sonra başvuru formununuzu doldurup, ilgili yerlere formları yükleyebilirsiniz. (Lütfen tüzel kişiliğiniz olup olmadığına göre hazırlanan uygun formu doldurmaya dikkat edin.)

Tüzel Kişiliği Olmayan Gruplar için Bütçe Şablonu
Tüzel Kişiliği Olmayan Gruplar İçin Faaliyet Planı
Tüzel Kişiliği Olan Örgütler İçin Bütçe Şablonu
Tüzel Kişiliği Olan Örgütler İçin Faaliyet Planı

TİF Mikrohibe Programı Başvuru Rehberi

Sorularınız İçin:
İlayda Ulaş / Hatay TİF Temsilcisi
[email protected]

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler