Deprem Bölgesinde Çalışan Yerel Örgütler için Mikrohibe Programı Başvuruları Başladı!

Deprem Bölgesinde Çalışan Yerel Örgütler için Mikrohibe Programı Başvuruları Başladı!

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da deprem odaklı çalışmalar yürüten yerel örgütlerin başvurabileceği mikro hibe programı açıldı. Türkiye Yerel STK İnsani Forumu (TİF) ve Hayata Destek’in işbirliğinde başlayan programa son başvuru tarihi 23 Şubat 2024.

Uluslararası Yardımlar için Koreli STK’lar Konseyi’nin (KCOC) finanse ettiği, Türkiye Yerel STK İnsani Forumu (TİF) ve Hayata Destek iş birliğinde yürütülecek mikro hibe programı, deprem odağında çalışan yerel örgütlerin teknik kapasitelerini desteklemeyi ve yerel örgütlerin koordinasyona dahil olmasını sağlamayı amaçlıyor.

Mikro hibe programıyla, TİF’in il bazında temsilciliklerinin bulunduğu Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde faaliyet gösteren yerel örgütlerin desteklenmesi hedefleniyor.

Mikro hibe programının öncelikli olarak 3 hedefi vardır;

  • Deprem bölgesinde faaliyet gösteren yerel sivil toplum örgütlerin birbirleriyle ilişkilerini güçlendirmek,
  • Deprem odaklı çalışan yerel sivil toplum örgütlerinin ağlar ve koordinasyon mekanizmaları kurmasına veya kurulan mekanizmaların güçlenmesine destek vermek,
  • Deprem odağında çalışan yerel sivil toplum örgütlerinin kaynaklara erişim ve koordinasyona katılımı için ihtiyaç duyduğu kapasite geliştirme ve teknik desteklere erişimini desteklemek,

Mikro hibe programı kapsamında Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da en az ikişer adet olmak üzere 8 ile 10 arasında proje fikrine destek olacaktır.

Başvurular 7 Şubat itibariyle kabul edilmeye başlanacaktı. Son başvuru tarihi: 23 Şubat 2024 saat 23:59.

Başvuru İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Programa başvurmak için çevrimiçi olarak başvuru formu, bütçe çalışması ve daha önce uygulanan projelere ilişkin bilgi notu doldurulmalıdır. Tüm belgeler tamamlanmadığında başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapmadan önce lütfen TİF Mikro hibe Programı Başvuru Rehberi’ni okuyun.

  1. Başvuru Formu İçin tıklayın.
  2. Bütçe Şablonu için tıklayın.
  3. Bilgi Notu için tıklayın.

Başvuru Rehberi İçin Tıklayın. 

TİF ekibi, 12 Şubat Pazartesi saat 15.00’te hibe programına dair çevrimiçi bir toplantı düzenleyecek. Bu toplantıda hibe programı detaylı şekilde tanıtılacak, katılımcıların soruları yanıtlanacak ve olası işbirlikleri konuşulacak.

Bilgilendirme toplantısına kayıt olmak için formu doldurunuz.–

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler