Yüksekovalı Kadınlar, Güçlü Kalemler Derneği’nin Sivil Düşün Desteği ile Gerçekleştirdiği Eğitimde Buluştu

Yüksekova’da kadınlar tarafından kurulan Güçlü Kalemler Derneği’nin, Sivil Düşün tarafından desteklenen “Güçlü Kalemler Derneği Gelişiyor Projesi”, 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Yüksekova’da gerçekleşti. Program; dernek yönetimi, üyeleri, gönüllü katılımcılar ve misafirlerin yoğun katılımı ile tamamlandı.

Alanında uzman 7 kadın tarafından kurulan ve yerelde faaliyet gösteren dernek; öncelikle, kadın, genç, engelli ve tüm bireylerin yerleşimi, istihdamı, eğitimi ve kapasite gelişimi ile ilgili soruların çözümüne yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde katkı verecek önemli çalışmaları uygulamak amacıyla kurulmuştur. Bu kapsamda; “Güçlü Kalemler Derneği Gelişiyor Projesi” ile Yüksekova’daki kadınların etkili sosyal medya kullanımı ve içerik oluşturma konularına yönelik eğitim almaları sağlanmış olup, farkındalık düzeylerinin de artmasına yardımcı olunmuştur.

Güçlü Kalemler Derneği bundan sonra da faaliyetlerine devam edeceklerini, özelde Yüksekova ve daha sonra ulusal ve uluslararası platformlarda da etkin bir şekilde yürüteceklerini ifade ettiler.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler