START-ART: Gençler için Kültür-Sanat Girişimcilik Programı İş Planı Yarışmasına Davetlisiniz!

Start-ART: Gençler için Kültür-Sanat Girişimcilik Programı, Türkiye’de potansiyel iş fikri olan ya da kültür sanat girişimcilik kapasitesini artırmak isteyen girişimcilere eğitimler, mentorluk hizmetleri, atölye çalışmaları ve kültür-sanat girişimcilik sohbetleriyle katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve INOGAR Kooperatifi tarafından yürütülen Start-ART Projesi, kültür-sanatın birleştirici gücünü kullanarak yaratıcı endüstrilerin ruhunu takip eden ve kültür sanat alanında girişimcilik kapasitesini ekonomik, sosyal ve kültürel olarak kalkındırmak isteyen 16-29 yaş arasındaki gençlerin ihtiyaçlarına katkı sağlamayı hedeflemektedir. 

Program kapsamında gençlerin kültür sanat alanında ihtiyaç duydukları eğitim ve mentorluk hizmetlerini sunarak iş fikirlerini geliştirmelerine fırsat vermek, ulusal ve uluslararası pazarlarda iş fikirlerini dönüştürebilmelerini sağlamak, yeni fikirler keşfetmelerine zemin oluşturmak, iş fikirlerini dijital dünyaya uyumlu hale getirerek günümüz teknolojilerini takip etmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.  

2022 yılının Mayıs ayında Türkiye genelinde çalışan kültür-sanat girişimcileri/ekipleri için açık çağrı yapılmış ve programa seçilen 60 kültür-sanat girişimcisine çevrim içi kapasite geliştirme eğitimleri, atölye çalışmaları, girişimcilik sohbetleri, mentörlük desteği, network ve iş geliştirme etkinlikleri ile kapasite geliştirme desteği verilmiştir.

Programın kapanışı 9 Aralık Cuma günü saat 10.00-16.00 arasında İstanbul, DasDas Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek iş planı yarışması ile yapılacaktır. İş planı yarışmasında programa katılıp %75 oranında devam eden katılımcılar 5 dakikalık iş fikirlerini 5 kişiden oluşacak jüri üyelerine sunacaklardır. 

İş planı yarışmasına izleyici olarak katılmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz. 

Start-ART Jüri Üyeleri

  • Esra Özkan – DasDas X Media Art Museum- Direktör / Küratör 
  • Özlem Ece – İstanbul Kültür Sanat Vakfı Kültür Politikaları Çalışmaları – Direktör
  • Doç.Dr.Selçuk Artut –  Sabancı Üniversitesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Programı Öğretim Üyesi
  • Mehmet Sarıca – INOGAR Kooperatifi, Başkan
  • Emire Cete – Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Proje ve Eğitim Daire Başkanı

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler