Dayanışmanın Kadı Hali Derneği, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası Kapsamında Etkinlikler Düzenliyor

Dayanışmanın Kadı Hali Derneği olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası kapsamında, bu sene etkinliklerimizin çerçevesini dünya, ülke ve bölge gündeminde yaşanan olaylar belirledi.

Her sene olduğu gibi açılış etkinliğimizi 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü ile yapıyoruz.  LGBTİ+’lar için Barınma Sorunu ve Sığınak Mücadelesini, SPOD’dan Nayuk, Mersin Muamma’dan Umut Derin ve Keskesor LGBTİ+’dan Loren Elvan ile ele alacağız.

Mahsa Jîna Amini’nin Tahran’da “ahlâk polisi” tarafından öldürülmesinin ile başlayan protestolar hala dünya gündeminde. Dünyanın birçok ülkesinde başta İranlı kadınlar olmak üzere tüm İranlılar’la dayanışmak için gerçekleştirilen eylemler de devam ediyor. Ortadoğu’da Kadın Hareketi ve Deneyimlerini; Ruken Işık’ın moderasyonunda İranlı aktivist ve akademisyen Fatemeh Masjedi, Afgan aktivist ve akademisyen Zareen Taj ile konuşacağız.

Yine son dönem önemli bir gündem olan ekolojik kırımların kadınların gündelik hayata etkisini tartışmak üzere, Şehir ve Bölge Plancısı Dilan Kaya’nın kolaylaştırıcılığında ekolojik gezi düzenleyeceğiz.

Cadı’nın Üçlemesi filmi ile Özsavunma’yı birlikte konuşmak tartışmak üzere bir araya geleceğiz.  Diyarbakır’da tüm feminist kadın örgütlenmelerinin katılım göstereceği yürüyüş öncesi  sloganlarımızı isyanımızı döviz ve pankartlarımızı dökmek üzere dernek ofisimizde hep birlikte buluşacağız.

Etkinliklerimizi takip etmek, katılım göstermek için ayrıntılara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler