Etkinlikler

 Maltepe’de İklim Diyaloğu Oluşturmayı Amaçlayan Tasarımlarla Tanışmak için 27 Eylül’de Maltepe Sahil Park’a Davetlisiniz!

0

Roof Coliving yürütücülüğünde, Maltepe Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı ortaklığıyla ICLEI Europe finansal desteği ile gerçekleşen Katılımcı Kentler Programı #sezon04 Maltepe, kamusal alanlarda iklim odağında diyalog ortamları yaratmayı amaçlayan programın buluşmasına davetlisiniz!

Ağustostan beri İstanbul’un farklı mekanlarını deneyimleyen gençler; Yurttaşlarla birlikte Maltepe Orhangazi Parkı’nın ihtiyaçlarını ve kullanım pratiklerini çıkarıp, iklim diyaloğunu kamusal alanda oluşturmak için yaratıcılıkları ile deneyimlerini harmanladı. Maltepe’nin belleğinden, kimliğinden, iklim ile olan kesişiminden ilham alarak tasarlanan konsept müdahaleler; yine Maltepe’de katılımcı bir şekilde uygulanmak üzere hazırlanıyor. 

Uygulanacak tasarımlar ile tanışmanın vakti geldi! Maltepe Sahil Parkı için yurttaşlar tarafından tasarlanan müdahaleler, yine yurttaşlar tarafından seçilecek. 27 Eylül 2022 Salı günü boyunca, çeşitli etkinliklerin bulunduğu buluşmamıza bütün yurttaşlarımız davetlidir.

Gün Akışı

13:00-19:00 – Müdahale Tasarım Sunumları

Katılımcıların program boyunca yaptıkları çalışmaları sergiledikleri, yurttaşların uygulamaya geçecek projeleri oyladığı poster sunumları gün boyunca gerçekleşecek.

13:00-19:00 – Gülümse Çiziyorum

Kentle kurduğumuz ilişkiyi anlamaya yardımcı olacak çizim atölyesi yine gün boyunca yurttaşların katılımını bekliyor.

14:00-16:00 – HOP Seyyar Oyun Alanı

HOP Seyyar Oyun Parkları, özellikle bebeklerin ve küçük çocukların algılarını geliştirecek keşif duygularını tetikleyecek unsurlar taşıyan oyun alanları yaratıyor. Çocukları kendi istekleri doğrultusunda bu malzemelerle maceraperest deneyler bekliyor.

19:30-20:30 – Forum

Maltepe’deki ihtiyaçlarımızı, kamusal alanla ilişkimizi tartışacağımız, iklim diyaloğu yaratmayı amaçlayan tasarımlar hakkında fikir alışverişi yapacağımız kapanış oturumu ile günü tamamlıyoruz.

Sivil toplumdaki tüm kariyer, etkinlik, burs, hibe ve eğitim duyurularına daha hızlı ulaşmak için WhatsApp topluluğumuza şuradan katılın!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.