Kalkınmada Kadının Sağlık Hakkı Derneği “İklim Değişikliğinin Cilt Sağlığı Üzerindeki Etkisi” Başlıklı Bir Webinar Düzenliyor

İklim değişikliği, insanlığın karşı karşıya olduğu en önemli sağlık tehditlerinden biridir ve olağan üstü bir hızla değişmeye devam etmektedir. İklim değişikliği çok çeşitli cilt hastalıklarını etkilemektedir. Isıya maruz kalma, hava sıcaklığı, nem, hava hareketleri ve ısı radyasyonunun kombinasyonu çevresel tehlike oluşturabilir.

Cilt çevreye direkt maruz kaldığı için özellikle artan ısı ve neme karşı savunmasızdır. Kadınlar (düşük sosyoekonomik statü, evsiz, sosyal izolasyon içinde), tarım alanında çalışan kadınlar, hamileler, yaş almış ve kronik hastalıkları olan kadınların değişen iklim koşullarına bağlı oluşan cilt hastalıklarından daha fazla etkilendikleri düşünülmektedir ve ön görülmektedir.

Kalkınmada Kadının Sağlık Hakkı Derneği olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Bölümünden Doç. Dr. Melis Gönülal ile “iklim değişikliğinin cilt sağlığı üzerine etkisini” değerlendireceğimiz webinar programı gerçekleştirilecektir.

-Değişen iklimle birlikte deri kanserleri akne vulgaris rosacea atopik dermatit gibi cilt hastalıkları kadın sağlığını nasıl etkiler?

-İklim değişikliğinin enfeksiyon ve enfestasyonlara etkisi- Skabiyes

-İklim değişikliği nedenli besin kıtlığı ve gelişen nutrisyonel eksikliklerin cilt sağlığı üzerine etkileri 

Tarih: 5 Eylül 2022 Pazartesi

Saat: 20.00- 21.00

Yer: Çevrimiçi (Zoom)

Toplantı katılım bilgileri için tıklayın.

Toplantı Kimliği: 876 7379 9408
Parola: 968420

Kayıt olmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler