Etki Odaklı Kadınlar: Kariyer Destek Programı’na Davetlisiniz

adesso Turkey ve Uluslararası BPW İstanbul – İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği tarafından düzenlenen ve kadın mühendislik öğrencilerinin kariyer gelişimini hedefleyen “Etki Odaklı Kadınlar: Kariyer Destek Programı” hayata geçiriliyor.

Etki Odaklı Kadınlar: Kariyer Destek Programı’nın amacı; fırsat eşitsizliği deneyimleyen kadın mühendislik öğrencilerini iş ve meslek hayatına hazırlamak ve Bilgi Teknolojileri alanında çalışan kadınların oranını artırmak.
Türkiye’de BT sektöründe çalışanların sadece %11’i kadınlardan oluşuyor! Durum dünyada da farklı değil. Bu program sayesinde, yazılım sektöründe çalışmayı hedefleyen kadın mühendis adayları, mülakat teknikleri eğitimi ve profesyonellerden koçluk&mentorluk alabilecek. Katılımcılar, iş görüşmelerinde ve tüm kariyer yolculuğunda, program süresince edineceği eşsiz deneyimleri kullanabilecek.
Etki Odaklı Kadınlar: Kariyer Destek Programı’na katılmaya hak kazanan kadın mühendislik öğrencileri, temmuz ayında gerçekleştirilecek mülakat simülasyonlarına ve ardından Eylül ayına kadar devam edecek mentor buluşmaları programına dahil edilecek. Her bir katılımcı, adesso Turkey yetenek kazanım uzmanları rehberliğinde, mülakat simülasyonunu deneyimleyecek. Ayrıca, öğrencinin kişilik özellikleri, güçlü ve gelişim gerektiren yönlerini ortaya çıkartan envanter analizleri yapılacak. Ardından her bir öğrenciye, konusunda uzman iş profesyonelleri ile mentor görüşmeleri fırsatı sağlanacak. Bu görüşmelerde, öğrencinin güçlü ve gelişime açık alan alanları ele alınacak, kariyer hedeflerine yönelik katma değerli sohbetler gerçekleştirilecek.

Programa başvuru için son tarih 14 Haziran! Programa sadece 20 kadın öğrenci kabul edilecek.

Bu harika programa katılım şansı yakalamak isteyen kadın mühendislik öğrencilerinin, 14 Haziran’a kadar BPW web sitesinde bulunan bu formu  doldurmaları gerekiyor. Formu dolduran ve bu programa neden katılmak istediğini belirten niyet mektuplarını gönderen öğrencilerin, ön seçimleri yapılacak ve en kısa sürede bağlantı kurulacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler