AB TACSO 3 Projesi Öz Değerlendirme ve Hak Temelli Yaklaşım İnsandan İnsana (P2P) Toplantısına Davet Ediyor

AB TACSO 3 Projesi (Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Sivil Toplum Örgütleri için Teknik Destek Projesi) Türkiye’deki sivil toplum örgütleri (STÖ’ler) için “Öz Değerlendirme ve Hak Temelli Yaklaşım” başlığı altında, 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında, çevrimiçi olarak, Türkiye ve Batı Balkan ülkelerindeki STÖ’lerin öz-değerlendirmenin iyi uygulamalarını paylaşmaları ve hak temelli uygulamaları benimsemeleri için bir zemin oluşturmak amacıyla İnsandan İnsana (P2P) toplantısı düzenleyecek.

Üç günlük toplantı şeklinde gerçekleşecek olan etkinlik, kendi STÖ’leri veya STÖ ağları içinde katılımcı ve hak temelli bir yönetim yapısı geliştirmeye istekli olan Türkiye’den 70’den fazla STÖ’yü bir araya getirmeyi amaçlıyor. Toplantı sonrasında ise bir Sonuç Raporu hazırlanacak.

Öz Değerlendirme ve Hak Temelli Yaklaşım başlıklı üç günlük toplantı 25-27 Mayıs 2022 tarihleri (Çarşamba, Perşembe ve Cuma) ve her gün 10:00-14:30 saatleri arasında (Türkiye saati ile) düzenlenecek.

Toplantı Taslak Programına buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru için son tarih: 16 Mayıs 2022, Pazartesi, saat 17.00.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Toplantıya katılmak isteyen STÖ’ler, başvuru formunu AB TACSO 3 Bilgi Sistemi (CRM) aracılığıyla (yukarıdaki bağlantıda sağlanan çevrim içi başvuru formu aracılığıyla) doldurup göndererek başvurabilirler. Her STÖ, etkinliğe bir temsilci ile katılım sağlayabilir.

Etkinliğe katılım için alınan başvurular aşağıdaki kriterlere göre AB TACSO 3 ekibi tarafından değerlendirilecek.

  • Bölgesel dağılım
  • Tematik alan dağılımı
  • Cinsiyet eşitliği
  • Gönüllü tabanlı STÖ’ler ve/veya gönüllülerle çalışan STÖ’ler

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler