Çocuk ve Barış Araştırmaları’ndan Yeni Bir Oyun Önerisi

Çocuk ve Barış Araştırmaları ekibi olarak yayınladığımız kitapçıklara bir yenisini daha ekliyoruz! Bu kez, teorik tartışmaların yerini oyuna bırakıyoruz ve GoZen ekibinin  çocukların duygularını tanımaları ve ifade edebilmeleri için geliştirdiği “Got Anger-Go Fish” kart oyununu Türkçeleştirerek sizinle paylaşıyoruz.

Çocukların kendileri ve çevreleri ile barışçıl ilişkiler geliştirmelerinde, kendi duygularını tanımlayabilmelerinin ve ifade edebilmelerinin oldukça önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle, duyguları tanımaya ve ifade edebilmeye yönelik pratik araçlar sağlamanın, hem çocuklar hem de ebeveynler ve çocuklarla çalışan yetişkinler için bir ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz.

Paylaştığımız bu oyun, özellikle öfke duygusunu tanımak ve altında yatan nedenleri fark etmeye yardımcı olabilmek için tasarlanmış, belli durum örnekleri ve duygu tanımlamaları  üzerinden, daha farklı çeşitlendirmelere de olanak sağlayan bir araç olarak geliştirmiştir. Çocuk ve barış araştırmaları kapsamında yürüttüğümüz teorik tartışmaların yanı sıra, pratik etkileşim alanları yaratan bu ve benzeri araçların da çoğalması, çeşitlenmesi ve farklı çalışmalara ilham vermesi dileğiyle…

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler