Save The Children’ın “Evrenler Arası Macera” Adlı Oyununa Bir Ödül Daha

Geçtiğimiz ay Felis Ödülleri’nden başarı ödülüyle dönen “Evrenler Arası Macera” oyunu, 18 Aralık Cumartesi akşamı düzenlenen Kristal Elma Ödülleri’nden ödül ile döndü.

Oyun şirketi ROOT tarafından tasarlanan ve Avcılar Leyla Bayram İlkokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin katkısıyla hazırlanan “Evrenler Arası Macera” isimli oyun “Kristal Elma – Oyun” kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

Avcılar Leyla Bayram İlkokulu öğrencilerinin, görsel tasarımından karakterlerin belirlenmesine kadar tüm üretim sürecine birebir dahil olduğu oyun, 7-11 yaş grubundaki çocukların zorbalıkla başa çıkabilme becerilerini eğlenceli bir oyun deneyimiyle geliştirme fırsatı sunarken, ev sahibi ve mülteci topluluklar arasındaki sosyal uyumu da güçlendirmeyi hedefliyor.

Türkçe, Arapça, Farsça ve İngilizce olmak üzere dört dilde tasarlanan “Evrenler Arası Macera” oyununu, ‘kutu oyunu’ sürümü, www.evrenlerarasimacera.com internet sitesinden indirilip yazıcıdan çıktısı alınarak oluşturulabilen “kes-yapıştır” sürümü ve Windows, Mac, Linux ve Android uyumlu dijital sürümleri olmak üzere üç farklı mecrada oynayabilirsiniz.

Oyunun Türkiye’nin yanı sıra Irak, Mısır ve Lübnan’daki çocuklara ulaşması için görüşmeler devam ediyor.

Evrenler Arası Macera Oyunu İnternet Sitesi

Evrenler Arası Macera Oyunu Eğitim Videosu (Türkçe)

Evrenler Arası Macera Oyunu Eğitim Videosu (İngilizce)

Evrenler Arası Macera Oyunu Eğitim Videosu (Arapça)

Evrenler Arası Macera Oyunu Eğitim Videosu (Farsça)

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler