Çelikel Eğitim Vakfı Akran Buluşmaları Söyleşi Serisi “Mühendislik” Temasıyla Devam Ediyor

Çelikel Eğitim Vakfı’nın liseli gençlerin yaşamla yapıcı ilişkiler geliştirebilmelerini desteklemek amacıyla, akran öğrenme modeli üzerinden yapılandırdığı ve 2014 – 15 eğitim öğretim yılından bu yana sistematik olarak yürüttüğü Eğitimde Geniş Açı Programı I Akran Buluşmaları Projesi kapsamında liseli gençlere yönelik söyleşiler devam ediyor.

Yine, Çelikel Eğitim Vakfı’nın yürüttüğü Alev Topları Programı kapsamında çok yönlü gelişimleri desteklenen Üniversiteli bursiyerlerinin yaşam hikayelerinden elde ettikleri kazanımları, bu zorluklara rağmen hayallerine giden yolda devam edebilmelerini sağlayan motivasyon kaynaklarını, Üniversite sınavlarına hazırlık deneyimlerini ve bir Üniversiteli olarak kendileri için belirledikleri gelişim planları ile öğrenim gördükleri lisans programlarına yönelik bilgi, deneyim ve gelişim yolculuklarını anlattıkları söyleşiler tüm liseli gençlerin erişimine ücretsiz olarak sunuluyor.

Bu eğitim öğretim yılının ikinci söyleşisi ise “Akran Buluşmalarında Mühendislik” temasıyla 3 Aralık 2021 Cuma akşamı I 19.00 – 20.30 saatleri arasında Zoom ortamında gerçekleşecek.

Bu söyleşide konuşmacılar kimler olacak?

  • İstanbul Teknik Üniversitesi I Endüstri Mühendisliği öğrencilerinden Cansu Yalavaç,
  • İstanbul Teknik Üniversitesi I Makina Mühendisliği lisans öğrencilerinden Şeref Örensoy,
  • Boğaziçi Üniversitesi I Elektrik – Elektronik Mühendisliği lisans öğrencilerinden Ümran Yungucu ve
  • İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans öğrencilerinden Yusuf Hilmi olacak.

4 farklı Mühendislik disiplininde öğrenim gören Üniversiteli gençlerin konuşmacı olacağı bu söyleşiyi, Akran Buluşmaları Projesi Koordinatörlerinden Boğaziçi Üniversitesi I Elektrik – Elektronik Mühendisliği lisans öğrencisi Eyüpcan Yılmaz yürütecek.

Söyleşiye katılmayı seçen tüm liseli gençlerin ücretsiz katılabileceği söyleşiye kayıtlar 30 Kasım 2021 Salı günü, saat 23.59’a kadar devam ediyor. Katılım kaydı için buraya tıklayabilirsiniz.

Söyleşi ilişkin tüm bilgiye buraya tıklayarak, Akran Buluşmaları Projesi’ne ilişkin ayrıntılı bilgiye ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler