Sivil Düşün eğitimleri başlıyor: Dijital amfide buluşmak için kayıt ol!

Sivil Düşün eğitimleri başlıyor: Dijital amfide buluşmak için kayıt ol!

Sivil toplumun eski ve yeni ihtiyaçlarına göre şekillenen geleneksel Sivil Düşün eğitimleri dijital amfide başlıyor! Şimdilik online ve ileride yüz yüze seçeneklerle hayata geçecek sertifikalı eğitimlere başvurmak için Sivil Düşün Bilgi Sistemine kayıt olmak yeterli.

Sivil Düşün sivil topluma, hak odaklı çalışmaları için destek sunmanın yanı sıra, farklı  alanlarda bilgi ve beceri geliştirebilecekleri eğitim fırsatları yaratmaya da devam ediyor. Salgınla birlikte sivil toplumun değişen ihtiyaçları gözetilerek yeniden tasarlanan eğitimler, farklı online yöntemlerin yanı sıra, ileride yüz yüze olarak da hayata geçecek.

23 Kasım’da başvuruya açılacak eğitimlere katılabilmek için Sivil Düşün Bilgi Sistemine (mis.sivildusun.eu) kayıt olmak ve ardından Sivil Düşün Eğitim Portalı üzerinden, ilgi duyulan eğitime başvuruda bulunmak gerekiyor. Sivil Düşün Bilgi Sisteminde halihazırda kaydı olanlar, mevcut kullancı adı ve şifreleriyle, egitim.sivildusun.net adresine tıklayarak, doğrudan Eğitim Portalına giriş yapabilecekler. Katılım başvurularının iletilmesi için son tarih 6 Aralık.

23 Kasım – 6 Aralık arasında başvuru iletilebilecek ve başvurusuna olumlu dönüş alanların 15 Aralık itibarıyla Sivil Düşün Eğitim Portalı üzerinden katılabileceği eğitimler şöyle duyuruldu:

  • Hak odaklı bakmak ve çalışmak | Eğitmen: Murat Çekiç
  • Geçmişten geleceğe sivil toplumun evrimi | Eğitmen: Ali Alper Akyüz
  • Herkes için iletişim | Eğitmen: Pınar İlkiz
  • A’dan Z’ye değişim için hareket | Eğitmenler: Semih Boyacı, Berivan Eliş, Duygu Vatan

Katılım kontenjanının sınırlı olduğu eğitimlere başvurular aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecek:

  • Başvuruların iletilme sırası
  • Eğitimlere katılmak için belirtilen gerekçe
  • Eğitimlerin, başvurucuların hak odaklı çalışmalarına nasıl katkı sunacağı

Türkiye’nin farklı bölgelerinden katılımı teşvik etmek ve cinsiyet dengesini sağlamanın gözetileceği değerlendirme sürecinde, Sivil Düşün desteklerine başvurmuş olanların katılımda öncelik sahibi olduğu duyuruldu. Birden fazla eğitime başvurulması durumunda, sınırlı kontenjan dolayısıyla, Sivil Düşün başvurucuyu tek bir eğitime yönlendirebilecek.

23 Kasım’da başvuruya açılarak 2021 sonuna kadar gerçekleşecek ilk dört eğitime, Sivil Düşün Eğitim Portalındaki dijital amfi üzeriden erişilebilecek. Bu amfideki eğitimlerin video kayıtları, her hafta belli tarihlerde ve düzenli olarak yayınlanacak. Katılımcılar, bir oturum yayınlandıktan sonraki 24 saat içinde, eğitmene mesaj göndererek soru sorabilecek ve yine en geç bir gün içinde sorularına cevap alabilecekler. Dijital amfideki eğitimler, belirli bir alanı, hem disiplin ve motivasyonlarını koruyarak hem de eğitmenle iletişime geçerek, kısa sürede (bir/bir buçuk ay) keşfetmek isteyenler için uygun.

Eğitimleri incelemek ve başvurmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler