Eğitim

Sivil toplum için video aktivizmi eğitimi: “Ses Sensin”

0

Sivil toplum kuruluşlarına yönelik video aktivizmi eğitimi 27–29 Ocak’ta bu kez Mersin’de.

STK olarak videoyu daha etkin kullanmak ister misiniz? Alternatif Bilişim DerneğiSivil Düşün AB Programı’nın katkılarıyla sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak video aktivizmi eğitimi düzenliyor. 27–29 Ocak 2017 tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan “Ses Sensin”: STK’lar İçin Video Aktivizmi Atölyesi (Eğitimcilerin Eğitimi) başlıklı atölyede video aktivistleri ve eğitimciler, STK temsilcileriyle bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşacaklar.

Video aktivizmi atölye çalışmasında STK’ların video aktivizmine yönelik farkındalığını artırmak, etkinliklerinde ve kampanyalarında bir hak aracı olarak videoyu daha etkin kullanmaları amaçlanıyor. Üç günlük eğitim programına çeşitli üniversitelerden öğretim üyeleri ve uzmanların yanı sıra Türkiye’den Kamera SokakSeyr-i SokakBak.ma video aktivistleri ile küresel video aktivizmi örgütü Witness temsilcisi katılacak.

Ses Sensin” atölyesinde video aktivizmi farklı boyutlarıyla ele alınacak. Ses Sensin: STK’lar İçin Video Aktivizmi Atölyesi’nin eğitmenleri arasında Yrd. Doç. Dr. Ahmet Taylan (Mersin Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Recep Ünal (Mersin Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Nihan Gider Işıkman (Başkent Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Perrin Öğün Emre (Kadir Has Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Gülüm Şener (İstanbul Arel Üniversitesi), Kazım Kemal Kırım (Envai Film), Kazım Kızıl (Kamera Sokak), Onur Metin (Seyr-i Sokak, Bak.ma) Av. Faruk Çayır, Raja Althaibani (Witness) yer alıyor. Üç günlük atölyede videonun kavramsal çerçevesi, hukuki ve etik sorunlar, dünyada ve Türkiye’de video aktivizmi örnekleri, videonun üretimi, sosyal ağlarda paylaşımı ve arşivlenmesi vb. çeşitli konularda bilgi ve deneyimler paylaşılacak. Ayrıca, atölyeye katılan STK temsilcileriyle birlikte uygulama yapılarak birlikte kampanya videoları çekilmesi planlanıyor.

Eğitime kimler katılabilir?

  • “Ses Sensin”: Video Aktivizmi Atölyesi (Eğitimcilerin Eğitimi) programına Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarında çalışanlar başvurabilirler. Atölye özellikle STK’ların iletişim ve sosyal medya departmanlarında çalışanlara yöneliktir.

Eğitimin detayları:

  • Atölyeye katılım ücretsizdir.
  • Başvurular 15 Ocak 2017 gece yarısına kadar başvuru formu doldurularak yapılmalıdır.
  • Atölye ve başvuruyla ilgili tüm sorular için [email protected] e-posta adresiyle iletişim kurulabilir.
  • İngilizce sunumlarda ardıl çeviri yapılacaktır.
  • Öğle yemeği ve çay-kahve servisi ücretsizdir.
  • Atölyeye katılım 25 kişiyle sınırlıdır. Başvuru sonuçları 20 Ocak 2017 günü e-posta yoluyla duyurulacaktır.

http://medyaatolyesi.net/sivil-toplum-icin-video-aktivizmi-egitimi-ses-sensin-2/

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Eğitim