Aktif Diyaloğun Derinleştirilmesi Projesi, AB Destekli 10 İyi Proje Örneğini Çalışmalarını Anlatmaya Davet Ediyor

Türkiye Avrupa Vakfı ve CIFE ortaklığında, Sivil Toplum Diyaloğu 6 Programı kapsamında yürütülen Sivilog: Aktif Diyaloğun Derinleştirilmesi projesi, AB destekli 10 iyi proje örneğini çalışmalarını anlatmaya davet etmektedir.

Sivilog projesi, AB’nin ve AB’ye katılım politikalarının Türkiye’deki STK’ların çalışmaları üzerindeki etkisini anlamayı ve kamuoyu ve karar vericilere ulaştırmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda uygulayıcı kuruluşların projelerini anlattığı her biri 3’er dk uzunluğunda toplam 10 video hazırlanacaktır. 10 iyi proje örneği başvurular arasından seçilecektir. Seçime ilişkin en önemli kriterler:
i) projenin AB hibeleri/destekleri kapsamında finansal destek almış olması,
ii) tamamlanmış olması,
iii) sürdürülebilir sonuçlar/mekanizmalar üretmiş olması ve
iv) odaklandığı tematik alanda veya hedef grupta etki yaratmış olmasıdır. Projelerin seçiminde farklı tematik alanların dengeli bir şekilde temsil edilmesine özen gösterilecektir.

Başvuruları seçilen kurumlar, projelerinin çıktılarının ve etkisinin görsel olarak belgelenmesi ve sivil toplum, kamuoyu ve karar vericiler nezdinde yaygınlaştırılması imkanına sahip olacaktır. Seçilen kurumlar aynı zamanda 2022 yılının ilk yarısında, proje kapsamında Brüksel’de gerçekleştirilmesi planlanan AB-Türkiye Sivil Forumu’na katılım sürecinde önceliklendirilecektir.

Başvuru formuna erişmek için tıklayınız.

Başvurular için son tarih 13 Ağustos 2021, 17:00’dir.

Sorularınız için [email protected] adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler