Gençlik Çalışanlarının İhtiyaçları Araştırması Raporu Yayınlandı!

Gençlik Çalışanlarının İhtiyaçları Araştırması Raporu Yayınlandı!

Toy Gençlik Derneği tarafından yürütülen Gençlik Çalışmaları Akademisinin çıktılarından Gençlik Çalışanlarının İhtiyaçları Araştırması 10 odak grup toplantısı ve 52 gençlik çalışanının katılımı ile ortaya çıktı. Sabancı Vakfı Hibe Programı ile gerçekleştirilen projenin araştırma kısmında yarı yapılandırılmış odak grup görüşmeleri pandemi öncesinde yüz yüze gerçekleştirilirken pandemi sürecinde çevrim içi gerçekleştirildi. Odak noktası doğrudan gençlik çalışanları olan araştırmanın analiz raporunda amaç hali hazırda gençlerle çalışan kişilerin ihtiyaçlarını, beklentilerini ve alanda yaşadıkları sorunları tespit etmek ve bu kişilerle çalışan kişi, kurum ve kuruluşları güncel ihtiyaçlardan haberdar etmek, harekete geçmelerini sağlamak.

Türkiye’de bu kapsamda hazırlanan ilk araştırma olması dolayısıyla da önem kazanan raporun veri analizi ve raporlama kısmı Bilge Baysal tarafından yürütüldü.

Raporun lansmanı 30 Mart 2021 Salı günü saat 20.00’de Youtube kanalımızda (http://www.youtube.com/toygenclikdernegi) çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Rapora ulaşmak için link https://www.toygenclik.org/genclik-calisanlarinin-ihtiyaclari-arastirmasi-raporu-yayinda/

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler