Çevrim içi Etkinlik-Türkiye’de sansür ve otosansür: 2020 yılının değerlendirmesi

Çevrim içi Etkinlik-Türkiye’de sansür ve otosansür: 2020 yılının değerlendirmesi

📅Tarih:  25 Şubat 2021 Perşembe
Saat: 19:00 – 20:30
📍Yer:  Zoom (Çevrim içi etkinlik)

Susma Platformu olarak 2020 yılı boyunca kültür, sanat, medya ve internet yayıncılığı alanlarının bütün alt başlıklarında görülen sansür ve diğer ifade özgürlüğü ihlâllerini değerlendirdiğimiz yıllık raporumuzu tamamladık.

Gazetecilerin ve sanatçıların yargılanıp cezalandırıldıkları, pandemi tedbirleri ile kültür sanatın gözden çıkarıldığı, RTÜK ve sosyal medya yasalarıyla dijital sansürün derinleştiği, ‘genel ahlak’ gerekçesiyle filmlerin ve kitapların yasaklandığı, birçok şehirde kayyımlar ve etkinlik yasaklarıyla neredeyse fiili OHAL’in sürdürüldüğü bir yıl geçirdik. Bunların yanında dayanışmaya, sansüre ve otosansüre karşı birlikte mücadele etmeye dair pek çok girişim de oldu.

Bu etkinlikte Türkiye’de Sansür ve Otosansür: Aralık 2019 – Aralık 2020 raporumuzda öne çıkan bulguları sizlerle paylaşmak ve değerlendirmek istiyoruz. Sizi de bu değerlendirmemizde aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Aşağıdaki linke tıklayarak etkinliğe kayıt olabilirsiniz:

Kayıt için Zoom linki: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZctcOyrqDorHteUsGwuoBXwATjs393yBCjn

* Etkinliğimizi paylaşmak ve detaylı bilgiye ulaşmak için Facebook, Twitter, Instagram ve web sitemizden faydalanabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler