Haberler

AFS başvuruları başladı!

0
AFS başvuruları başladı!

Dünya çapında faaliyet gösteren saygın, köklü ve kar amacı gütmeyen eğitim organizasyonlarından AFS’nin kısa dönem ve okul yılı programları için başvurular başladı. Programlar gençlere kültürlerarası bir deneyim sunarken, aynı zamanda küresel yetkinlikler kazandırıyor.

Ülkemizde, 1974 yılında kurulan Türk Kültür Vakfı tarafından yürütülen AFS Kültürlerarası Programları’ndan 2021-2022 döneminde yararlanmak isteyen lise öğrencileri, Türk Kültür Vakfı’nın websitesinden programlarla ilgili detaylı bilgi alarak 4 Kasım Çarşamba gününe kadar başvurularını gerçekleştirebilir.

AFS programları sayesinde gençler, 50’yi aşkın ülkeden birinde sıra dışı bir kültürlerarası deneyim yaşama şansına kavuşuyor. Farklı bir ülkede gönüllü ailelerin yanında kalarak lise eğitimlerine devam eden öğrenciler, program boyunca düzenlenen oryantasyonlar ve danışmanlıkların katkısı ile hiçbir akademik sınıf modeliyle ya da kitaplarla sunulamayacak bir öğrenme ve gelişme fırsatı yakalıyor.

AFS adayları, değerlendirme süreçlerinin sonrasında uzun veya kısa programlara kabul ediliyor. Uzun programlar, gidilen ülkenin bir okul yılı boyunca sürerken; kısa okul programları ise üç aylık, güz ve bahar dönemleri olarak gerçekleşiyor.

1946’dan beri öğrencilere küresel ve kültürlerarası yetkinlikler kazandırmak hedefiyle çalışan ve kökenleri 1. Dünya Savaşı’na uzanan AFS, dünyanın önde gelen ve köklü eğitim organizasyonlarındandır. Bugüne dek 90’dan fazla ülkeden 500.000’in üzerinde öğrencinin yararlandığı AFS programlarını ülkemizde, programlardan yararlanan gönüllüler tarafından 1974 yılında kurulan Türk Kültür Vakfı yürütüyor. 

Programlarla ilgili detaylı bilgi için: turkkulturvakfi.org.tr/programs/okul/

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Haberler