Sabri Ülker Vakfı Yayınları’ndan çocukların ‘neden’ sorusuna yanıt veren altı kitap

Sabri Ülker Vakfı Yayınları’ndan çocukların 'neden' sorusuna yanıt veren altı kitap

Sabri Ülker Vakfı Yayınları, yeni yayınlanan ‘Neden?’ serisi ile çocukların merak ettiklerini bilimsel yanıtlarla açıklıyor. Gözyaşı türlerinden burun akıntısının nedenlerine, ağız sulanmasından boyun nasıl uzadığına çocukların merak ettiği pek çok soruya yanut veren seri, İngiliz yazar ve akademisyen Emilie Dufresne’nin kaleminden insan vücudunun nasıl çalıştığını anlamak isteyen 4 yaş üstü çocukları eğlenceli bir keşfe davet ediyor.

Beslenme ve sağlıklı yaşam alanında toplumu doğru bilgilendirme amacıyla kurulan Sabri Ülker Vakfı Yayınları, altı kitaptan oluşan ‘Neden’ serisini minik okurlarıyla buluşturdu. Emilie Dufresne, Harriet Brundle ve Madeline Tyler’ın yazdığı, Ezgi Faturacı tarafından dilimize çevrilen kitaplar, 4 yaş üstü çocukların vücutlarına dair merak ettikleri sorulara yanıt veriyor. ‘Neden Ağlarım’, ‘Neden Ağzımda Tükürük Var’, ‘Neden Büyürüm’, ‘Neden Çiş Yaparım’, ‘Neden Derim Soyulur’ ve ‘Neden Hapşırırım’ başlığını taşıyan kitapların her biri farklı konularda çocukları bilgilendiriyor.

Seride yer alan kitaplarda, insan vücuduyla ilgili birbirinden ilginç bilgiler çocukların anlayacağı dilde ve görseller eşliğinde aktarılıyor. Boyun uzamasını ve salgı bezlerinin işlevini dünyanın en kısa ve en uzun insanlarını tanıtarak anlatan kitaplar, çocukları bilimsel keşfe davet ediyor

Her biri 24 sayfadan oluşan ‘Neden’ serisi kitapları, 15 Ağustos itibarıyla tüm Şok Marketler’de satışa sunuldu.

Sabri Ülker Vakfı hakkında:

Türk gıda sektörünün duayeni Sabri Ülker anısına kurulmuş olan ve misyonunu Sabri Ülker’in hayat felsefesinden derleyen Vakıf, toplumu beslenme ve sağlık alanlarında bilimsel ve güvenilir bilgi ile aydınlatmak üzere faaliyetlerini sürdürüyor. Avrupa Beslenme Vakıfları İletişim Platformu’nun Türkiye’den tek üyesi olan Vakıf, 2009 yılından bu yana topluma sağlıklı yaşam ve beslenme konularında güvenilir bilimsel bilgiyi ulaştırmakta ve dünya genelinde referans kabul edilen kurumlar ile iş birliği içinde Türkiye’nin referans kurumu olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

http://sabriulkervakfi.org

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler