Sabri Ülker Vakfı Yayınları 1 Milyonuncu Kitabı Çocuklarla Buluşturdu

Sabri Ülker Vakfı Yayınları 1 Milyonuncu Kitabı Çocuklarla Buluşturdu

Bilimi ve dengeli beslenmeyi eğlenceli bir şekilde çocuklarla buluşturan Sabri Ülker Vakfı Yayınları, 1’inci yılını doldurmadan 1 milyon kitapla minik okurların gelişimini destekledi. Sağlıklı yaşama dair bilimsel gerçekleri çocukların dilinden aktaran en iyi örnekleri Türkçe yayımlayan Sabri Ülker Vakfı Yayınları’nın kitapları hem onlineda hem de satış noktalarında miniklerle buluşuyor.

Gıda, beslenme ve sağlık alanındaki bilgilerin topluma ulaşması amacıyla projeler geliştiren Sabri Ülker Vakfı, toplumun bilgilendirilmesi noktasında önemli araçlardan biri olan yayıncılık faaliyetlerine de devam ediyor. Çocuk Kitapları, Akademik ve Popüler Bilim kategorilerinde Türkiye’den ve dünyadan referans eserleri okurlarla buluşturan Sabri Ülker Vakfı Yayınları, özellikle çocuklara yönelik kitaplara ağırlık veriyor. Bu kapsamda Sabri Ülker Vakfı Yayınları, 1 yıldan daha az bir sürede 1 milyon kitabı çocuklarla buluşturdu.

Sağlıklı yaşam bilincinin çocuk yaşlarda kazandırılması amacıyla hazırlanan kitaplar, sosyal sorumluluk bilinciyle, uygun fiyatlarla miniklerle buluşuyor. Okul öncesi çocuklara yönelik çıkarılan “Elif” serisinin yanı sıra “Sağlıklı Yaşam Kuralları”, “Kukuli”, “Acayip Bilim ve Eğlenceli Deneyler” serileriyle, her yaş grubundan çocuğun eğlenceli bir biçimde ve en iyi örneklerle bilimi ve dengeli beslenmeyi öğrenmesi amaçlanıyor. Bu kitapların dışında bu yıl temmuz ayı sonunda çıkan “Sağlık Depola” serisi de sağlıklı beslenmenin yanı sıra özellikle vücudun işleyişi konularındaki bilgileri çocukların ilgisine sunuyor. Millî Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürütülen Türkiye’nin en uzun soluklu dengeli beslenme programı Yemekte Denge aktivite kitaplarını 8 senedir binlerce çocuğa ücretsiz ulaştıran Sabri Ülker Vakfı Yayınları, “herkes ulaşabilsin diye” okuma kitaplarını sesli kitap olarak da sunuyor.

Tüm Şok Marketler’de ve istegelsin uygulamasında satılan kitaplar, faydalı bir aktivite yapmak isteyen çocuklar için ideal.

Sabri Ülker Vakfı hakkında:

Türk gıda sektörünün duayeni Sabri Ülker anısına kurulmuş olan ve misyonunu Sabri Ülker’in hayat felsefesinden derleyen Vakıf, toplumu beslenme ve sağlık alanlarında bilimsel ve güvenilir bilgi ile aydınlatmak üzere faaliyetlerini sürdürüyor. Avrupa Beslenme Vakıfları İletişim Platformu’nun Türkiye’den tek üyesi olan Vakıf, 2009 yılından bu yana topluma sağlıklı yaşam ve beslenme konularında güvenilir bilimsel bilgiyi ulaştırmakta ve dünya genelinde referans kabul edilen kurumlar ile iş birliği içinde Türkiye’nin referans kurumu olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

http://sabriulkervakfi.org

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler