COVID-19’a Genç Çözümler Projesi 1.Grup Eğitimleri Başladı!

14 – 19 yaş arası İstanbul’da yaşayan liseli girişimci gençler; COVID-19 salgınının yarattığı sosyal, psikolojik, ekonomik sorunları çözüm üreterek, yenilikçi girişim fikirleri ve dijital ürünler ortaya koyarak salgının etkilerinin en aza indirilmesi için çalışmalara başladı! 80 liseli girişimci genç ile online ortamda başlayan eğitimler Ağustos ayı boyunca devam edecek. Eğitimlerin ilk dört gününde ise Atabay Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Taşkent ve Başkent Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Barış Emek Kepenek ile “Değer Önerisi Nedir? ve Fikir ve İhtiyaç Doğrulama”, e-Playout Kurucu Ortağı Mehmet Ali Umar ve NemFlora Kurucu Ortağı Hayriye Ocak ile “Hedef Kitle ve Anahtar Partnerler”,  ISSD Kurucusu Çağrı Yüzbaşıoğlu ile “Anahtar Aktivite ve Kaynaklar” ve Optimum Kurucusu Enes Ertuğrul ile “Web Sitesi ve Mobil Uygulama Geliştirme” başlıkları altında eğitimlere dahil oldular.


İstanbul Kalkınma Ajansı
COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı Kapsamında desteklenen, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülen COVID-19’a Genç Çözümler Projesi kapsamında 2. grup eğitimlerine başvurular devam etmektedir. Online eğitim, mentorluk ve atölye çalışmalarına iki kişilik takımlar halinde katılan liseli girişimciler dört ana başlık altında (çocuklar, gençler, yaşlılar ve engelliler) gözlemledikleri sorunlara yönelik çözüm geliştirme fırsatını bulabilecekler.

Eğitimlere dahil olmak için tıklayınız.

Eğitim İçeriği:

  1. Aşama – Girişimcilik ve İş Fikri Geliştirme Eğitimi
  2. Aşama – WEB Sitesi ve Mobil Uygulama Geliştirme
  3. Aşama – Strateji Geliştirme
    ana başlıklarında olmak üzere katılımcılar, toplam 16 eğitim alacaktır.

Eğitim süreçlerini tamamlayan katılımcılarla birlikte 3 E-Challenge uygulaması ve Final Hackathon’u  yapılacaktır.

Ödüller:

  • BAU Kuluçka ve Girişimcilik Uygulama Araştırma Merkezince “Ürün Hizmet” ve “Pazarlama Stratejisi” Geliştirme Konularında Desteklenme
  • Yatırımcılarla Buluşma Fırsatı

Her türlü sorunuz için [email protected] mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz..

Genç Başarı Eğitim Vakfı; 1999 yılında kurulan ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Genç Başarı Eğitim Vakfı, girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetişmesi için çalışmalarına yön vermekte ve iş dünyasındaki profesyonellerin ve girişimcilerin programlara aktif katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır. Vakıf, ilköğretimden üniversite son sınıfa kadar farklı yaş gruplarına yönelik, yaparak öğrenme temelli eğitim programları tasarlamakta ve uygulamaktadır. İş Dünyası,  Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından geliştirilen ve uygulanan programlar içerisinde yer almakta, yapılandırılmış çalışmalar doğrultusunda öğrencilerle tecrübelerini, bilgilerini paylaşmakta ve öğrencilere mentörlük yapmaktadır. Gençler ve çocuklar, yaş gruplarına göre geliştirilen eğitici ve deneyim odaklı bu programlara dahil olarak iş dünyasına hazırlık için gerekli bilgi ve donanıma erken yaşlarda sahip olma fırsatı yakalamaktadır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler