Çalışan Gönüllülüğü Haftası ( 13 – 19 Nisan 2020 ) STK Başvuruları Başladı

Çalışan Gönüllülüğü Haftası ( 13 - 19 Nisan 2020 ) STK Başvuruları Başladı

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Çalışan Gönüllülüğü Haftası (ÇGH), 2012 yılında başlayan ve her yıl ÖSGD üye şirketlerinin katılımına açık olarak düzenlenen bir haftadır.  ÇGH, çalışan gönüllülüğü kapsamında özel sektör çalışanlarının, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile tanışmalarını sağlayan, farklı projeleri seçerek katılmalarına fırsat yaratan ve birlikte gönüllülüğü kutlamalarını destekleyen bir haftadır. 

2012 yılından bugüne, 75 sivil toplum kuruluşu ile 104 şirketin, çalışan gönüllülüğü teması ile bir araya geldiği Çalışan Gönüllülüğü Haftası’na 8.043 gönüllü katıldı ve 185 farklı gönüllülük etkinliği ile toplamda 45.246 kişiye ulaşıldı.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

ÇGH, ÖSGD üyesi şirketler için farklı projelere katılma imkanı buldukları bir haftayken, sivil toplum kuruluşları için ise; farklı şirketlerden gönüllüler ile projelerini ve etkinliklerini paylaştıkları bir hafta. ÇGH herkesin, etkin, yaratıcı ve deneyim dolu bir hafta geçirmesine imkan sağlıyor!

ÇGH’nda sivil toplum kuruluşları proje ve etkinlik önerilerini bir form yardımıyla ÖSGD’ye iletirler. STK’lardan gelen tüm proje/etkinlikler ÖSGD tarafından bir proje havuzu haline getirilerek şirketler ile paylaşılır. Şirketler, proje havuzunu inceledikten sonra ilgilendikleri kurum ve proje/etkinliği ÖSGD’ye bildirir. Bu sayede ÖSGD işbirliği yapmaya açık olan şirket ve sivil toplum kuruluşunu bir araya getirerek proje/etkinliğin uygulama sürecini başlatır. 

ÇGH’nın ardından, katılan kurum, gönüllü sayısı, gerçekleşen etkinliklerin özetleri, ulaşılan kişi sayısı gibi bilgiler ÖSGD’nin raporu ile katılımcılar ve basın ile paylaşılır. 

Siz de katılın! 

13-19 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşecek Çalışan Gönüllülüğü Haftası, ÖSGD üyesi şirketlerin ve proje/etkinlerini paylaşan STK’ların katılımına açık olacaktır. 

Sivil toplum kuruluşlarının proje/etkinlik önerilerini 26 Şubat 2020 Çarşamba akşamına kadar aşağıdaki linkte bulunan formu üzerinden yapmalarını bekliyoruz. 

Proje/Etkinlik Başvuru Formu

Detaylı bilgi almak ve formu doldurduğunuza dair bilgi vermek için Gizem ECE ile [email protected] adresinden veya 0216 225 84 22 / 0537 884 18 48 numaralı telefonlardan iletişime geçebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler