“Yerel Gençlik Dernekleri Ağı” Danışma Kurulu Çağrısı

“Yerel Gençlik Dernekleri Ağı” Danışma Kurulu Çağrısı

İzmir’de faaliyet gösteren, gençlik hakları ve sorunları alanında çalışan Pi Gençlik Derneği, kuruluş çalışmalarına başladığı “Yerel Gençlik Dernekleri Ağı” için Danışma Kurulu oluşturuyor.

Yeni kurulacak gençlik ağı, Türkiye’deki gençlik derneklerinin kapsayıcı şekilde gençlik hakları alanında faaliyet gösterebilmeleri için onları; insan hakları, gençlik hakları ve ayrımcılıkla mücadele konularında güçlendirmeyi amaçlıyor.

Danışma Kurulu’ndan bu gençlik ağı için 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan kuruluş sürecinde; proje ekibine, katılımcılara ve ağın üyesi olacak derneklere rehberlik, bilgi, kaynak ve deneyim paylaşımı desteği sağlaması ve ayrıca süreçte elde edilen çıktıların değerlendirmesinde yer alması beklenmektedir.

Danışma Kurulu’nun bir bütün olarak aşağıdaki üç ana uzmanlık alanını temsil etmesi gerekmektedir. Dolayısı ile danışma kuruluna başvuracak kişilerinde aşağıdaki alanlardan en az birinde bilgi ve deneyim sahibi olması şarttır;

  • İnsan Hakları
  • Gençlik Çalışmaları
  • Ayrımcılıkla Mücadele

Bu alanlardan en az birinde bilgi sahibi ve aynı alanda en az 5 yıllık deneyime sahip kişiler, Türkiye’nin her yerinden Danışma Kurulu üyesi olmak için başvuru yapabilirler.

Danışma Kurulu’na kabul edilen kişilerin 3’er ay ara ile İzmir’de gerçekleştirilecek 2-3 günlük Danışma Kurulu toplantılarına düzenli ve tam katılım göstermesi beklenmektedir. Toplantılar için kurul üyelerinin seyahat, konaklama ve yemek giderleri Pi Gençlik Derneği tarafından karşılanacaktır.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Not: Bu ilan YALNIZCA Danışma Kurulu üyeliğine doğrudan başvuracak kişiler için değil, aynı zamanda; dilerseniz çevrenizden veya alandan tanıdığınız/bildiğiniz isimleri aynı form aracılığı ile Danışma Kurulu için önerebilirsiniz. Forma ulaşmak için lütfen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

Danışma Kurulu Başvuru/Öneri Formu

Son Başvuru Tarihi: 02 Şubat 2020

“Yerel Gençlik Dernekleri Ağı” hakkında bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilir, sorularınız için [email protected] adresinden veya 0232 483 03 14 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler