ATÖLYE ve IDEA Universal, 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde ATÖLYE’de tasarım maratonu düzenliyor!

ATÖLYE ve IDEA Universal, 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde ATÖLYE’de tasarım maratonu düzenliyor!

Dünya nüfusunun dörtte birinden fazlası temiz suya ulaşmakta sıkıntı çekiyor. Bu soruna dikkat çekmek ve çözümler üretmek için ATÖLYE ve IDEA Universal, 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde ATÖLYE’de bir tasarım maratonu düzenliyor.

Global Goals Jam ve Global Service Jam gibi tasarımı bir problem çözme metodu olarak kullanarak küresel sorunlara çözümler üretmeyi hedefleyen etkinliklere ev sahipliği yapan ATÖLYE, su, gıda ve enerji programları yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan IDEA Universal ile bir tasarım maratonu düzenleyecek.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

İki gün sürecek bu maratonda katılımcılar dijital veya fiziksel tasarım çıktıları üretecek. Tasarım odaklı düşünme metodolojisinin uygulanacağı bu maratonda, başvurular arasından seçilecek 25 katılımcı kaynak geliştirme, kampanyacılık, gönüllülük deneyimi ve yaratıcı hikaye anlatıcılığı konularında ürettiklerini IDEA Universal gönüllülerine ve jüri üyelerine sunacaklar.

Dünyanın en önemli sorunlarından biri olan temiz su sorununa yaratıcılık ve tasarım ile dikkat çekmek ve çözümler geliştirmek isteyenleri ATÖLYE’ye davet ediyoruz. Bu maratonun bir parçası olmak isteyenler 22 Aralık tarihine kadar bu bağlantıdan başvuru yapabilirler.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler