Argüden Yönetişim Akademisi “Büyükşehirlerin Belediye Yönetişim Karnesi” Araştırmasının Sonuçlarını Paylaşacağı Konferansa Davet Ediyor

Sizleri Büyükşehirlerin Belediye Yönetişim Karnesi araştırmamızın sonuçlarını paylaşacağımız konferansa davet ediyoruz. BBYK iyi yönetişim ilkelerini temel alarak, vatandaşların büyükşehir yönetimlerini resmî belge, bilgi ve verilere dayanarak izleme ve değerlendirmesine imkân sağlıyor. Model kapsamında oluşturulan 337 gösterge ışığında toplanan veriler ile büyükşehir belediyelerinin yetki ve kaynaklarını nerede, ne yönde ve nasıl kullanıldığını iyi yönetişim açısından ölçmek ve iyileştirmek mümkün hale geldi. Bu sayede büyükşehir belediyelerinin her bir yönetişim ilkesini karar alma, kaynak kullanma, hizmet sunma ve kurumsal işleyiş süreçlerinde ne oranda ve nasıl uyguladığını görme fırsatı oluştu.

BBYK ilk defa Türkiye’de seçilmiş başkanlar tarafından yönetilen yirmi yedi büyükşehir belediyesini değerlendirmek üzere kullanıldı. Araştırma sonuçları büyükşehir belediyelerinin yaşam kalitesi ve sürdürülebilir kalkınmaya dönük çalışmalarını güçlendirmek için bilgilendirme, katılım ve kurumsal işleyiş kalitelerini iyileştirmeleri gerektiğini ortaya koydu.

Aşağıda akışını görebileceğiniz Konferansta araştırma hakkında bilgi ve elde edilen sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız. Konferans sırasında geliştirilen model, araştırma yöntemi ile her bir belediyenin yönetişim karnesi ve örnek iyi uygulamaları sunacağız. Takip edecek Atölye çalışmasında ise vatandaşlar, belediye ve sivil toplum temsilcileriyle büyükşehir belediyelerinde gelişim için karşılıklı görüş alışverişinde bulunacağız.

Araştırma sonuçlarını değerlendirmek ve gelişim önerilerinizi almak üzere sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyacağız. Sürdürülebilir gelecek ve yaşam kalitesine yönelik çabalarımızın ortak hale gelmesinin daha iyi yarınlar için önem taşıdığını düşünüyoruz. Sizlerin değerli görüş ve önerilerinin buna ivme katacağına inanıyoruz.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın.

Etkinliğe kayıt olmak için kayıt butonuna tıklayabilir, bilgi ve destek için Kurumsal İletişim Uzmanımız Gamze Talay’a gtalay@argudenacademy.org adresinden ve 0216 280 5114’ten ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler