ÖRAV’dan Öğretmenlere Oyunlaştırılmış Proje: Etkili Öğretmenin 30 Hedefi

ÖRAV’dan Öğretmenlere Oyunlaştırılmış Proje: Etkili Öğretmenin 30 Hedefi
ÖRAV’dan Öğretmenlere Oyunlaştırılmış Proje: Etkili Öğretmenin 30 Hedefi

Ülkemizde öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimleri için 10 yılı aşkın süredir çalışmalarını sürdüren Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), gelişimin sonu yok diyen öğretmenleri yeni projesine davet ediyor. Etkili Öğretmenin 30 Hedefi isimli çalışma ile ÖRAV, öğretmenlere ders ve ders dışı faaliyetlerde uygulayabilecekleri ve 18 Ocak 2019 tarihine kadar tamamlamaları beklenen 30 hedef sunuyor. Çalışmayı başarıyla tamamlayan öğretmenler Etkili Öğretmenin 30 Hedefi sertifikasına (Dijital) ve sosyal medya hesaplarında paylaşabilecekleri dijital rozete sahip olacak.

Öğrencilerin de faydalanacağı içeriklerle zenginleştirilen 30 hedef, öğretmenlerin öğrenciyi merkeze alan aktif öğrenme yöntem ve tekniklerini kullanmasını, dijital becerilerinin gelişimini, meslektaşlar arası bilgi paylaşımını artırmayı sağlayacak görevlerden oluşuyor.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Farklı kaynaklardan yola çıkarak oluşturulan hedeflerin önemli bir bölümü ÖRAV’ın çatı programı olan Öğrenen Lider Öğretmen Programı’nın içeriklerinden derleniyor. 21. yüzyıl öğretmenlerinin sahip olması beklenen becerilerin de yer aldığı etkinlik ayrıca öğrencilerin bilişsel, sosyal, duyuşsal ve devinimsel gelişimleri ön planda tutularak oluşturuluyor.

30 Hedef – Etkili Öğretmen projesiyle ilgili detaylı bilgi için: https://www.ekampus.orav.org.tr/post/30-hedef

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 175.000 öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler