Gönüllülük ve Sosyal Fayda Temasıyla 3. İhtiyaç Haritası Zirvesi Ankara’da!

Gönüllülük ve Sosyal Fayda Temasıyla 3. İhtiyaç Haritası Zirvesi Ankara’da!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek İhtiyaç Haritası Zirvesi, “gönüllülük ve sosyal fayda” temasıyla 28 – 29 Kasım’da TED Üniversitesi ev sahipliğinde  Ankara’da gerçekleşecek. 

İlki 7 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşen Zirve’de, “Türkiye’nin paylaşım noktası” olarak yola çıkan İhtiyaç Haritası’nın dayanışma ve paylaşım bakış açısına da uygun bir şekilde özellikle; İhtiyaç Haritası’na bağlı Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversite topluluklarının, gönüllülerin, destekçilerin, özel sektör ve kamu kuruluşlarındaki temsilcilerin bir araya gelerek birbirinden ilham alması ve sorunlara yönelik çözüm üretmek için birlikte hareket etmeyi sağlamak amaçlanıyor. 

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2019 yılının “Gönüllülük Yılı” ilan edilmesinden ilham alarak bu yıl hem sosyal fayda ekseninde değer yaratan kişi ve kurumların hem de gönüllülüğün kutlanması, teşvik edilmesi hedefleniyor. 

İhtiyaç Haritası, TED Üniversitesi ve TED Üniversitesi İhtiyaç Haritası Topluluğu iş birliği ile düzenlenen zirvede beş ayrı panel 30 farklı konuşmacı yer alacak. “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” doğrultusunda belirlenen panellerde; geleceğin ilham veren sosyal faydaya yönelik teknolojileri, özel sektör kuruluşlarının fark yaratan hikayeleri, bir adım sonrası için inanç ve cesareti içinde barındıran sosyal girişim ekosistemi, sosyal dönüşümün mimarlarından destek veren kurumlar, kollektif çalışma ve birlikte üretmenin mümkün olduğunu gösteren sosyal kooperatifler yer alacak.

Zirveye katılım için linkteki formu doldurabilirsiniz: https://bit.ly/2QsGXR0

Konaklama desteği İhtiyaç Haritası Toplulukları ve Temsilcileri için sağlanmakla birlikte uygun yer olması durumunda başvuru formunda talep eden kişi ve kurumlarla iletişim sağlanacak.

İH Hakkında: 

İhtiyaç Haritası, 7 Ekim 2015 tarihinde UNDP’nin (Euroasia and CIS Bölgesel Ofisi) Sosyal Fayda Zirvesi’nde ilk olarak sunulan ve sonrasında kullanıma açılan, ihtiyaç sahipleri ve destekçileri harita tabanlı dijital bir platform üzerinde buluşturan kar amacı gütmeyen sosyal bir kooperatiftir. 

Temel olarak İhtiyaç Haritası’nın amacı Türkiye’de kent ve mahalle temelinde ihtiyaçların vatandaş katılımı ile sistematik bir şekilde öğrenilmesi, harita tabanlı olarak toplanması ve bu ihtiyaçların gerekli kurum/kuruluş veya özel kişiler tarafından karşılanmasının kolaylaştırılması için bir sistem oluşturulmasıdır. Ayrıca, sadece ihtiyaç sahiplerinin değil, farklı konularda destek vermek isteyen kişi veya kurumların da desteklerini yine harita tabanlı olarak girebildiği ve ihtiyacı olanların bu desteklerden yararlanabildiği dijital bir platformdur. 

Kurucular: Mert Fırat, Dr. Ali Ercan Özgür, Güler Altınsoy, Elif Kalan, Hazal Dut, Gujan Şen, İlksen Başarır 

Ekip: Ahmet Batat, Esra Arslan, Yağmur Taşdemir Kutlay, Kemal Çelik, Sevdanur Gökrenk, Semiha Köseoğlu, Serdar Gümüşkaya

 

Gönüllülük ve Sosyal Fayda Temasıyla 3. İhtiyaç Haritası Zirvesi Ankara’da!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler