Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) Deneyimli Gazetecilerden Mesleki Farkındalık Atölyelerinden İkincisini Düzenliyor!

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) Deneyimli Gazetecilerden Mesleki Farkındalık atölyelerinden ikincisini düzenliyor. 

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA), Birleşik Krallık Program Fonu (BEF) desteğiyle Deneyimli Gazetecilerden Mesleki Farkındalık atölyelerinden ikincisini düzenliyor. Program, mesleğe yeni adım atmış gazetecilere kapsamlı bir mesleki rehberlik desteği sağlamayı amaçlıyor.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Bu amaç doğrultusunda 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da dört gün sürecek program kapsamında Gazete Duvar Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz, eski CNN Türk Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, Duvar English Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel ve yargı haberciliği konusunda deneyimli T24 yazarı Gökçer Tahincioğlu ile Basın Hukuk Uzmanı ve MLSA Eş Direktörü avukat Veysel Ok atölyeler düzenleyerek uzmanlık alanlarındaki birikimlerini katılımcılara aktaracaklar.

Programın temel amacı, medya sektöründe değişen dengeler nedeniyle gazetelerin, TV kanallarının ve haber sitelerinin kurumsal hafızalarını kaybettiği ve meslekte usta-çırak ilişkisinin aşındığı bu dönemde genç gazetecilere deneyim kazanabilecekleri yeni bir alan sunmak. Programın bu ayağında ayrıca Adliye Muhabirliği ile basın hukuk mevzuatı konusunda çalışmalar da yapılacak.

Deneyimli gazeteci Cansu Çamlıbel koordinasyonunda düzenlenen programa katılmak isteyen adaylar aşağıda listelenenleri 8 Kasım 2019 Cuma tarihine kadar [email protected] email adresine göndererek başvuru yapabilirler.

  • Özgeçmiş
  • Niyet mektubu (500 kelimeyi geçmeyecek şekilde)
  • Haber örneği (haber örneği bulunmayan adaylar, örnek bir haber taslağı hazırlayarak önerdikleri konuyu neden haberleştirmek istedikleri ve önerilen haber için izleyecekleri yöntem ve görüşecekleri kaynakları özetleyebilirler.)

Başvuru çağrısı Türkiye’nin tüm illerinden başvurulara açık olup, şehir dışından gelecek katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler