Başvuru Çağrısı: Deneyimli Gazetecilerden Mesleki Farkındalık Atölyesi – 4 – 7 Ekim 2019, İstanbul

Başvuru Çağrısı: Deneyimli Gazetecilerden Mesleki Farkındalık Atölyesi - 4 - 7 Ekim 2019, İstanbul

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA), Birleşik Krallık Program Fonu (BEF) desteğiyle Deneyimli Gazetecilerden Mesleki Farkındalık atölyelerinden ilkini düzenliyor. Program, mesleğe yeni adım atmış gazetecilere kapsamlı bir mesleki rehberlik desteği sağlamayı amaçlıyor.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Bu amaç doğrultusunda 4-7 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’da dört gün sürecek program kapsamında Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) Yönetim Kurulu Üyesi Kadri Gürsel, Medyascope TV Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır, Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker, Gazete Duvar Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz ve Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin atölyeler düzenleyerek uzmanlık alanlarındaki birikimlerini katılımcılara aktaracaklar. 

Programın temel amacı, medya sektöründe değişen dengeler nedeniyle gazetelerin, TV kanallarının ve haber sitelerinin kurumsal hafızalarını kaybettiği ve meslekte usta-çırak ilişkisinin aşındığı bu dönemde genç gazetecilere deneyim kazanabilecekleri yeni bir alan sunmak. 

Uzun yıllar Hürriyet gazetesinin Washington bürosunun başında görev almış deneyimli gazeteci Cansu Çamlıbel koordinasyonunda düzenlenen programa katılmak isteyen adaylar aşağıda listelenenleri 20 Eylül 2019 Cuma tarihine kadar [email protected] email adresine göndererek başvuru yapabilirler. 

  • Özgeçmiş
  • Niyet mektubu (500 kelimeyi geçmeyecek şekilde)
  • Haber örneği (haber örneği bulunmayan adaylar, örnek bir haber taslağı hazırlayarak önerdikleri konuyu neden haberleştirmek istedikleri ve önerilen haber için izleyecekleri yöntem ve görüşecekleri kaynakları özetleyebilirler.)

Başvuru çağrısı Türkiye’nin tüm illerinden başvurulara açık olup, şehir dışından gelecek katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler