MLSA Haber Atölyesi ön başvuruları açıldı

MLSA Haber Atölyesi ön başvuruları açıldı

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) ’nın gazetecilere yönelik düzenlediği Haber Atölyesi genç gazetecilerin başvurularını bekliyor 

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) mesleğe yeni adım atmış gazetecilere yönelik bir atölye serisi düzenliyor. 1 Ocak 2021- 30 Haziran 2022 tarihleri arasında tarihleri daha sonra belirlenecek olan üç oturumda gerçekleştirilecek çeşitli atölye çalışmaları ve gazete çıkarma faaliyeti içeren Haber Atölyesi* programına ön başvuru süreci başladı.

Program için oluşturulacak aday havuzuna katılmak isteyenler 29 Ocak 2021 günü saat 17:00’a kadar atölye başvuru formunu doldurabilirler. 

Şubat ayı başında çevrimiçi olarak yapılacak ve programın içeriğinin anlatılacağı toplantı sonrasında nihai seçim süreci gerçekleşecektir. İlk atölye, programa devam edecek katılımcılarla Şubat ayında çevrimiçi olarak düzenlenecek ve iki gün sürecektir. 

Programın ilerleyen döneminde fiziksel olarak gerçekleşmesi planlanan atölye oturumları için tüm seyahat ve konaklama ücretleri MLSA tarafından karşılanacaktır. Program sırasında yayınlanan haber dosyaları için katılımcılara eser başına 240 ABD doları değerinde telif ödenecektir. 

Koordinasyonunu ve ana eğitmenliğini T24 Ankara Temsilcisi Gökçer Tahincioğlu’nun üstlendiği programın katılımcıları eğitimin farklı etaplarında Ali Duran Topuz, Ayça Söylemez, Bahar Çuhadar, Banu Tuna, Can Ertuna, Caner Eler, Cansu Çamlıbel, Elif İnce, Fikret Bila, Gökçer Tahincioğlu, Ömür Ünver, Pelin Cengiz, Sedat Yılmaz, Serpil Çevikcan, Şebnem Turhan, Tolga Şardan, Tuğrul Eryılmaz gibi farklı alanlarda uzmanlık sahibi gazetecilerle çalışma imkanı bulacaklar. 

Başvuru koşulları:

Meslek hayatının başındaki genç gazeteciler ile gazetecilik mesleğini icra etmek isteyen üniversite öğrencileri atölye programına başvurabilir. Çalışma süresi ve/veya üniversite bölümü ile ilgili bir kısıtlama bulunmamaktadır. Adayların profesyonel olarak gazetecilik yapma kararlılığını başvurularına yansıtmaları beklenmektedir. 

Adaylar 29 Ocak Cuma gününe kadar özgeçmiş, 200 kelimeyi aşmayan ve çalışmak istedikleri haber önerilerini de içeren bir niyet mektubu ve varsa daha önceden yayınlanmış haber örneklerini de yükleyebilecekleri bu formu doldurabilirler: https://form.mlsaturkey.com/haber-atolyesi 

*Bu atölye ABD Büyükelçiliği Hibe Programı desteği ile yürütülmektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler