Türkiye’de Sosyal Girişimlerin Durumu Araştırma Raporuna Özel Buluşma

Türkiye'de Sosyal Girişimlerin Durumu Araştırma Raporuna Özel Buluşma

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, TSGA Açık Sahne etkinlikleri kapsamında, British Council Türkiye’nin katılımı ile Impact Hub Istanbul’da 3. kez bir araya geliyor!

British Council Türkiye’nin katılımıyla gerçekleşecek, Türkiye’de Sosyal Girişimlerin Durumu Araştırma Raporuna özel TSGA Açık Sahne etkinliğine davetlisiniz!

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Etkinlik akışı:

16:00 – 16:10: Açılış Konuşması

16:10 – 16:20: Seda Mumcu – British Council Global Sosyal Girişim Programı ve Raporla ilgili Genel Bilgi

16:20 – 16:40: Berivan Eliş – Rapor Yöntemi ve Bulguları

16:40 – 17:20: Raporda Yer Alan Girişimciler ile Oturum

17:20 – 18:00: Networking

–>TSGA Açık Sahne’ye izleyici olarak katılmak için eventbrite üzerinden kaydınızı oluşturun.

Kayıt İçin Tıklayınız!

TSGA Açık Sahne Nedir?

TSGA Açık Sahne; sosyal fayda yaratmayı hedefleyen, sosyal girişimcilik alanında çalışan kişi ve kurumları bir araya getirerek destek ve paylaşıma öncülük edecek etkinlikler dizisidir.

Mayıs ve haziran aylarında İstanbul’da gerçekleşen TSGA Açık Sahne etkinliklerinde, Türkiye Sosyal Girişimcilik ekosisteminin farklı alanlarından isim ve kurumlar bir araya gelerek kendilerini ağın üyelerine tanıtmak, diğer konuşmacılardan ilham almanın yanında, desteğe ihtiyaç duydukları konularda diğer katılımcıların yorum ve yönlendirmelerinden faydalandılar.

TSGA Açık Sahne Neyi Hedefler?

  • Fark yaratan sosyal girişimcilerin kendilerini anlatmalarına alan tanımak ve katılımcıların da destekleriyle işbirliği fırsatları yaratmak
  • Sosyal İnovasyon ve sosyal fayda alanında çalışan, destek mekanizması konumunda olan kurumları ve projelerini yakından tanımak (Kuluçka merkezleri, KSS projeleri gibi)
  • Özel sektörün sosyal girişimciliğe dair projelerini paylaşmalarını sağlayarak yaratmayı hedefledikleri etkiyi görünür kılmak
  • Tüm katılımcıların, ilham verici konuşmacıların bilgi ve deneyim paylaşımlarından beslenmesini sağlamak.

TSGA Açık Sahne’ye Kimler Katılabilir?

Etkinlik dizisi; sosyal girişimcilik ekosisteminin içinde yer alan, sosyal etki yaratma hedefiyle faaliyetler gösteren kişi ve kurumlara konuşmacı olarak alan sağlarken, tüm sosyal girişimcilik dünyasına da kapılarını açıyor.

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı’na katılın!

AB Başkanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı çerçevesinde desteklenen Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı projesi; Vehbi Koç Vakfı liderliğinde Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Ashoka Türkiye, TED Üniversitesi İstasyon TEDÜ, Sosyal İnovasyon İnisiyatifi Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilikçi Çözümler Derneği, Mozaik Foundation (Bosna Hersek) ve Social Entreprise UK (İngiltere) ortaklığıyla yürütülüyor.

Türkiye geneline etki etmesini amaçladığımız projemizin iştirakçi ortakları ise Abdullah Gül Üniversitesi, Ankara Kalknıma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği. 15 kurumun güç birliği ve konsorsiyumu ile kurulan Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, sizin de katılımlarınızla daha da genişlemeyi, kapsayıcı olmayı ve işbirliğini hedefliyor.

Detaylı bilgi için tıklayın!

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı hakkında gelişmelerden ve projenin etkinliklerinden haberdar olmak için bit.ly/TSGAebulten adresinden e-bülten’imize abone olabilir; @SosyalGirisimTR isimli Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Kayıt İçin Tıklayınız!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler