Mükemmel Bir Gün Film Gösterimi ve Söyleşi

Mükemmel Bir Gün Film Gösterimi ve Söyleşi

Hayata Destek Derneği, Başka Sinema ve Altyazı Dergisi işbirliği ile bu sene, uzman sinemacılar, insani yardım çalışanları ve daha iyi ve adil bir gelecek hayal eden destekçiler Kadıköy’de buluşacak. Kadıköy Sineması’nda saat 19:00’da başlayacak etkinlikte 2015 İspanya yapımı ‘Mükemmel Bir Gün’ filmi gösterilecek, ardındansa film ve gerçeklik bağlantısı Altyazı ekibinden Senem Aytaç ve Ali Deniz Şensöz ile Hayata Destek Derneği’nden Özlem Çalışkan ve Derya Mutlu eşliğinde değerlendirilecek. Söyleşide, insani yardımın standartları, bunların uygulanabilirliği, sahanın yerel dinamikleri, insani yardımın büyük aktörleri, onların koordinasyonu, insani yardım çalışanının profili gibi hususlar, sinemadaki temsilleriyle ele alınacak.

Mükemmel Bir İnsani Yardım Mümkün Mü?

Sinemada İnsani Yardım / Sahada İnsani Yardım

İnsani yardım çalışanlarıyla sinemacılar buluşuyor! Başka Sinema, Hayata Destek Derneği ve Altyazı Sinema Dergisi işbirliğiyle insani yardım ve sinemadaki temsili konuşulacak.

19 Ağustos 2003’te Bağdat’ta Birleşmiş Milletler binasına yapılan saldırıda 22 insani yardım çalışanı görev başında hayatını kaybetti. 2008 yılında 19 Ağustos günü, Birleşmiş Milletler tarafından hem Bağdat saldırısında hayatını kaybeden çalışanları hem de bu alanda yüksek risk koşullarında ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için emek harcayan tüm insani yardım aktörlerini anmak için ‘World Humanitarian Day’ yani ‘Dünya İnsani Yardım ve İnsani Yardım Çalışanları Günü’ olarak ilan edildi.

Günümüzde, insani krizlerin ve doğal afetlerin etkilediği kişi sayısı sürekli yükseliyor. Bugün 200 milyondan fazla kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. İnsani yardım, bir hayırseverlik meselesi mi, bir adalet arayışı mı; “Mükemmel Bir İnsani Yardım Mümkün Mü?” sorularına beraber kafa yormak için sizi de etkinliğimize bekliyoruz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler