ÖRAV Sohbetleri’nde Bu Ay Blockchain ve Etkileri Konuşulacak

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV)her ay konusunda bir uzmanı ağırladığı etkinliği “ÖRAV Sohbetleri”nin Nisan ayı konuğu Oğuzhan Aygören olacak.Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde pazarlama ve girişimcilik alanında Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapan Oğuzhan Aygören, her gün gelişen teknolojinin ve bu teknolojinin yeni alanlarından biri olan, hali hazırda kullandığımız birçok hizmeti yerinden sarsmaya aday görünen Blockchain’in ortaya çıkışı ve girişimcilik dünyasına etkileri hakkında fikirlerini katılımcılarla paylaşacak. Etkinlik, 24 Nisan Çarşamba günü saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da gerçekleşecek.

Oğuzhan Aygören, lisans eğitimini ODTÜ Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi ve London Business School’dan MBA derecesini, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden de pazarlama alanında doktora derecesini aldı. Ayrıca doktora sonrası araştırma için 2014 yılı güz döneminde University of California, Berkeley’de ve 2016 yılı yaz döneminde Stanford Üniversitesi’nde misafir akademisyen olarak görev yaptı. İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünde yardımcı doçentlik görevinde bulunan Oğuzhan Aygören, kariyerini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde pazarlama alanında doktor öğretim üyesi olarak sürdürüyor. Çeşitli markalar için pazar araştırmaları, müşteri yönetimi, girişimcilik ve inovasyon konularında danışmanlık ve eğitim veren Aygören, aynı zamanda BloombergHT kanalında haftalık olarak yayınlanan “Girişimcilik Dünyası” isimli programı hazırlayıp sunuyor.

ÖRAV Sohbetleri kapsamında Dr. Oğuzhan Aygören katılımcılarla, teknolojinin en yeni halkalarından Blockchain’in tarihçesinden başlayarak, birçok alanda aynı anda gerçekleşen teknolojik gelişmelerin iş yapış biçimlerine, girişimciliğe ve hayata dair etkileri üzerine bir zihin jimnastiği yapacak. Blockchain’in gelişmesiyle birlikte gelecekte oluşturacağı yeni fırsatları ve aynı zamanda dünyanın bizi götürdüğü yeni teknolojiler ile merak edilen diğer detayları katılımcılarla paylaşacak.

ÖRAV, 2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. 3 senedir düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliği ile de katılımcı öğretmenleri, farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış kişilerle buluşturmayı amaçlayan Vakıf, bu sohbetlerle katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışmasına, etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarına ortam sağlamayı hedefliyor.

24 Nisan 2019, Çarşamba günü ücretsiz düzenlenecek olan ve kontenjan sınırı bulunan ÖRAV Sohbetleri’ne kayıt yaptırmak için aşağıdaki linke girişi yapmak yeterli oluyor.

https://forms.gle/mHY8z6MjB5Tz3Qg79

Daha fazla bilgiye Öğretmen Akademisi Vakfı’nın 0212 514 90 40 numaralı telefon hattından ulaşılabiliyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 170.000 öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler