ÖRAV Sohbetleri’nde Bu Ay Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Konuşuluyor!

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV) her ay konusunda bir uzmanı ağırladığı etkinliği “ÖRAV Sohbetleri”nin Nisan ayı konuğu akademisyen ve çevirmen Prof. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver olacak. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda sunum yapacak olan Uğur Tanrıöver, 25 Nisan Çarşamba günü saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da dinleyicileriyle buluşacak.

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver, uzun yıllardır toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmalar yürütüyor. UNESCO Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi ve Kadınların Güçlendirilmesi Kürsüsü Başkanlığı görevini de üstlenen Uğur Tanrıöver, ÖRAV Sohbetleri kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği kavramını, bu alandaki sorunları ve ne yapmalı? konusunu dinleyicileriyle paylaşacak. Eğitim odağı çerçevesinde ise “Ders Kitaplarında Toplumsal Cinsiyet” nasıl işlenmeli, eğitimciler ve aileler çocuklarıyla bu konuda iletişimi ne şekilde yürütmeli, doğru davranış biçimleri nedir sorularına dair bilgilerini de yaşanmış örnekler üzerinden katılımcılara aktaracak.

ÖRAV, 2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. 2 senedir düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliği ile de katılımcı öğretmenleri, farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış kişilerle buluşturmayı amaçlayan Vakıf, bu sohbetlerle katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışmasına, etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarına ortam sağlamayı hedefliyor.

25 Nisan Çarşamba günü ücretsiz düzenlenecek olan ve kontenjan sınırı bulunan ÖRAV Sohbetleri’ne katılmak isteyenlerin aşağıdaki linke tıklayarak kayıt yaptırması gerekiyor:

https://docs.google.com/forms/d/1QvA_i0zkOBAd5OxekqZtbyqLFu1e0aECuNOBwV3EsFs/viewform

Detaylı bilgiye ise Öğretmen Akademisi Vakfı’nın 0212 514 90 40 numaralı telefon hattından ulaşılabiliyor.

Prof. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver kimdir?

Prof. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra yükseköğretim ve lisansüstü çalışmalarını, Fransa’da siyasal bilim, siyaset sosyolojisi ve sosyoloji dalında yaptı. Akademik araştırma alanları, sinema ve televizyon sosyolojisi, medya ve kültürel çalışmalar ile toplumsal cinsiyet çalışmaları olan Uğur Tanrıöver’in özellikle sosyal bilim ve bazıları da edebiyat alanına giren yaklaşık yirmi kitap ve birçok makale çevirisi bulunuyor. Ayrıca bilimsel çalışmalarına ilişkin altı kitabı ve çok sayıda makalesi yayınlandı.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 230 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 160.000’den fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler