Güler Sabancı TEGV Savur Öğrenim Birimi’ni ziyaret etti

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TEGV Kurucu Mütevelli Heyet Üyesi Güler Sabancı, Mardin seyahatinin bir bölümünde Savur’a da uğradı ve beraberindeki grupla birlikte TEGV Savur Öğrenim Birimi Abdulgani Aras etkinlik Merkezimizi ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi.

Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından ve Vakfımızın Kurucu Mütevelli Heyet Üyesi Güler Sabancı, aralarında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme ’78 mezunları, Koç çalışanları ve akademisyenlerinin yanı sıra Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Abra’nın da aralarında olduğu bir grupla birlikte 2 Mart 2019 Cumartesi Mardin Savur Öğrenim Birimi Abdulgani Aras Etkinlik Merkezimizi ziyaret ederek çocuklarımızla ve gönüllülerimizle bir araya geldi.

Çocuklarımızın sevinç ve alkışlarıyla karşılanan konuklarımız etkinlik odalarımızı tek tek dolaşarak eğitim etkinliklerimizi yerinde izlediler ve bilgi aldılar. Çocuk ve gönüllülerle yakından ilgilenen Güler Sabancı, sıcaklığı ve neşesiyle kısa sürede çocuklarla kaynaştı, onlara hikâyeler anlattı ve çocuklarımızın olduğu kadar konukların da unutamayacağı duygu dolu çok güzel anlar yaşandı.

Çocuk ve gönüllülerle sohbetinde Vakfın kurucularından olduğunu söyleyen Güler Sabancı, TEGV’in çalışmalarından duyduğu mutluluk ve gururu da ifade etti.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.orgadresi ziyaret edilebilir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler