Yurt Dışında Ücretsiz Keşfe Çıkın

Yurt Dışında Ücretsiz Keşfe Çıkın
Yurt Dışında Ücretsiz Keşfe Çıkın

Yurt dışı keşfi kimin hayali değil ki? Ancak her zaman çok büyük bütçeler gerektirdiği düşünülen bu hayal aslında o kadar da uzak değil. Avrupa Gönüllü Hizmeti, hayallerinizi gerçekleştirirken, hayallerinizden çok daha fazlasına sahip olmanızı sağlayan bir faaliyettir. Bilmeyenler için biraz detaylarından bahsedelim ve hayallerinize giden bu kestirme yolu keşfetmenizi sağlayalım. Avrupa Gönüllü Hizmeti sayesinde, pek çok projede gönüllü olarak yer alabilir, farklı alanlarda çalışmalar yapabilirsiniz. Üstelik dünyanın farklı yerlerindeki projelere dâhil olabilirsiniz. İşin güzel yanı ise bu fırsat tamamen ücretsiz… Başvuru sürecinden proje sonuna dek masraflarınız karşılanıyor, hiçbir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Yol, konaklama ve yemek masraflarının karşılanmasının yanı sıra gönüllülere cep harçlığı da verilmektedir. Bu sayede tamamen ücretsiz bir şekilde dünyanın farklı yerlerini keşfetme fırsatı doğmaktadır.

Bugün 17 ile 30 yaş aralığında yer alan her birey, Avrupa Gönüllü Hizmetine dâhil olabilir ve dünyanın farklı yerlerini gezip görebilir, kültürünü birebir yaşayarak tanıyabilir. Aslında Avrupa Gönüllü Hizmetini sıradan seyahatlerden daha anlamlı kılan özellik de budur. Çünkü yer aldığınız projelerde farklı kültürlerden insanlarla tanıştığınız gibi, gittiğiniz ülkenin kültürünü de görecek ve yaşayacaksınız. Bu da size yeni bir vizyon kazandıracaktır.

[irp posts=”6955″ name=”Avrupa Gönüllü Hizmeti Nedir?”]

Peki, nereden başlayacağım?

İlk iş olarak gönüllüleri projeler ile buluşturan yani gönüllü başvurularını kabul eden sivil toplum kuruluşlarını öğrenmelisiniz. Daha sonra ise motivasyon mektubunuzu hazırlayarak bu kuruluşlara gönderebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Kabul cevabı aldığınızda ise hazırlıklara başlayabilirsiniz. Unutmayın ki çok sayıda ülke, kurum ve kuruluş bu sistem içerisinde yer alıyor. Yani çok sayıda proje söz konusu… Her proje için de çokça gönüllüye ihtiyaç duyuluyor. Başvurularınızın olumlu cevap almaması sizi yıldırmasın. Başvurularınızı sürdürdüğünüzde nihayetinde mutlaka olumlu bir dönüş alırsınız.

Hayatınızın farklı bir akışa kavuşacağı, geleceğinize doğrudan etki edecek, vizyonunuzu genişletecek ve harika anılar biriktirmenizi sağlayacak olan bu deneyimi yaşamak için geç kalmamalı ve hemen başvurmalısınız. Üstelik Avrupa Gönüllü Hizmetine istediğiniz zaman başvuru yapabiliyorsunuz. Belli bir başvuru tarihini beklemenize gerek. Yılın her zamanında başvuru yapılabiliyor. Unutmadan hatırlatalım ki, Avrupa Gönüllü Hizmetine bir gönüllü olarak katıldığınızda, proje sonunda Youthpass adı verilen bir sertifikaya sahip olacaksınız. Bu sertifika uluslararası boyutta geçerliliğe sahip olduğundan, kariyeriniz açısından da fayda sağlayacaktır.

[irp posts=”6958″ name=”10 Soruda Avrupa Gönüllü Hizmeti”]

Yurt dışında yeni bir deneyime adım atmak için hiçbir engeliniz yok aslında. Ne maddi olarak bir engel ile karşılaşacaksınız, ne okulunuz en gel teşkil edecek, ne de vize almak sizin için sorun olacak. Çünkü okulunu dondurması gerekenler, Avrupa Gönüllü Hizmetine kabul edildiğini gösteren belge ile okulundan eğitimini dondurma talebinde bulunabilir. Vize başvurusu ise yine bu kabul ile sorunsuzca kabul edilecektir. Kısacası siz yeterli hayal edin ve hayallerinizi yaşamak isteyin. Avrupa Gönüllü Hizmeti, tam da hayal ettiklerinizi sunuyor ve sizi hayal ettiklerinizden de daha iyisine taşıyor. Bunun için sadece başvuru yapmanız, araştırmanız ve yola çıkmanız yeterli. Özellikle öğrenci olanlar ya da yeni mezunlar, iş hayatına atılmadan önce böyle bir tecrübeye adım atabilir, güzel tecrübeler edinebilir. Bugün Avrupa Gönüllü Hizmetinde yer alan gençler ile görüşüldüğünde görülüyor ki, biriktirdikleri harika anılar onlar ile ömür boyu yaşayacak. Edinilen tüm tecrübeler ise gönüllülerin geleceğini şekillendirecek. İşte bu yüzden siz de hayallerinize giden yolu açın, ilk adımı atın ve yola çıkın. Avrupa Gönüllü Hizmeti hayal ettiklerinize kavuşmanız için en güzel araçlardan biri olacaktır.

www.ua.gov.tr

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler