Türkiye’nin Gençlik STK’ları Bir Çatıda Buluştu!

Türkiye'nin Gençlik STK'ları Bir Çatıda Buluştu!
Türkiye’nin Gençlik STK’ları Bir Çatıda Buluştu!

Gençlik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının gelişimlerini desteklemek amacıyla kurulan gençlik STK’larının çatı kuruluşu TGSP (Türkiye Gençlik STK’ları Platformu), 93 sivil toplum kuruluşunun iş birliğinden oluşuyor. Nitelikli genç, nitelikli kurum ve nitelikli toplum inşasına katkıda bulunacak sivil yapıları bir araya getirmeyi amaçlayan TGSP’nin 3 Kasım’da gerçekleştireceği Türkiye Gençlik Zirvesinde ise Sosyal Girişimcilik Ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek

Gençlik STK’larını; birbirleri ile tanıştırıp kaynaştırmak, başarılı uygulamaların paylaşımını sağlamak, ortak projeler için zemin hazırlamak, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri ile kurumsal kapasitelerini geliştirmek gibi amaçlar doğrultusunda gençlik STK’larını bir araya getiren TGSP (Türkiye Gençlik STK’ları Platformu), gençliğe örnek ve önder olacak büyük projelerle adından sıkça söz ettiriyor. 3 Kasım’da gerçekleşecek Türkiye Gençlik Zirvesi’ne hazırlanan Türkiye Gençlik STK’ları Platformu, hem uygulanmış sosyal girişimcilik projelerini ödüllendirecek hem de Türkiye’nin en kapsamlı gençlik araştırmasının sonuçlarını açıklayacak.

Gençlik STK’ları yöneticilerini, araştırmacıları ve gençlik politika yapıcılarını bir araya getirmek, gençliğin temel yönelimleri, sorunları ve ihtiyaçları konusunda istişare zemini oluşturmak, gençlere sunulacak kamu ve sivil toplum hizmetlerinde vizyon birliği oluşturmak; ilham veren, iyi örnek oluşturan STK uygulamalarını ilgili kuruluşlarla paylaşmak gibi amaçlarla toplanan Türkiye Gençlik Zirvesi, sonuçlarıyla gençliğe ilham verecek.

Türkiye Gençlik Profili Araştırması

15 – 27 yaş aralığında 8 bin katılımcı ile gerçekleştirilen Türkiye Gençlik Araştırması’nın sonuçları ise ilgili STK, kamu kuruluşu yöneticileri ve gönüllüleri, araştırmacılar ve gençlerin katılımıyla 3 Kasım’da, Türkiye Gençlik Zirvesi’nde açıklanacak. 15-27 yaş arası gençlerin mevcut mutluluk düzeyi, beklentileri, kaygıları, gelecek düşünceleri, meslek seçimi ve imkanları gibi ‘mutluluk endeksleri’ ile birlikte aile, din, toplum, gelenekler, siyaset gibi çatışma alanlarına ve demografik verilere de kapsamlı yer verilecek.

Ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Verecek

Türkiye Gençlik Zirvesi’nin öğleden sonraki programı ise Türkiye’de ve dünyada uygulamaya konmuş sosyal girişimcilik projeleri ile devam edecek. Sosyal Girişimcilik Ödülleri’nde, başvuran projelerden jüri tarafından seçilen 6 projeye ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecek. Topluma ve gençliğe değer katan sosyal girişimcilik projeleri toplamda 48 bin TL maddi ödülle buluşacak.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler