Sosyal Fayda Zirvesi’nde İyilik Konuşulacak!

Sosyal Fayda Zirvesi'nde İyilik Konuşulacak!
Sosyal Fayda Zirvesi’nde İyilik Konuşulacak!

Küresel öneme sahip sorunların liderlerce ele alınmasını, dünyanın geleceğine dair kaygıları olan bireylerin seslerinin geniş kitlelere ulaştırılmasını hedefleyen ve bu sene Türkiye’de beşincisi düzenlenecek olan Sosyal Fayda Zirvesi, 15 Ekim’de Hilton Bosphorus İstanbul Convention Center’da gerçekleştirilecek.

İnsanlık ilerlerken kimseyi geride bırakmama konusundaki çözümlere odaklanan ve bu sene Türkiye’de beşincisi gerçekleştirilecek olan Sosyal Fayda Zirvesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile UNDP ve TBWA For Good iş birliğinde Doğan Holding platin sponsorluğunda 15 Ekim’de Hilton Bosphorus İstanbul Convention Center’da gerçekleştirilecek. Rixos Group’un da altın sponsor olduğu, tüm gün boyu sürecek etkinlikte, Türkiye’den ve dünyadan sosyal fayda odaklı ünlü isimler ile çok sayıda değişim mimarı, iyilik hakkında konuşacak.

Düşünce önderleri, yeni medya ve teknoloji uzmanları, aktivistler ve toplum üzerinde etkili isimlerin benzersiz bir buluşması olan ve her yıl düzenlenen Sosyal Fayda Zirvesi’nin 2018 İstanbul ayağında konuşma yapacak isimler de açıklanmaya başladı. Halit Ergenç’in gün akışını yöneteceği etkinlikte, Gökçe Bahadır, Harun Tekin, Mert Fırat, Serenay Sarıkaya ve Yekta Kopan gibi sanatçılar konuşmacı olarak yer alacaklar. WWF Türkiye Genel Müdürü Aslıhan Durukan Pasinli, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begüm Doğan Faralyalı, UNDP Türkiye Ofisi Direktörü Caludio Tomasi, IKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu gibi iş dünyasının önde gelen isimlerinin de katılacağı etkinlikte, küresel öneme sahip sorunların iyilikle nasıl ele alınacağı konuşulacak.

“Küresel hedefler” olarak da bilinen “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”ne yönelik ilerlemelere odaklanan Sosyal Fayda Zirvesi, aynı vizyonu paylaşan kişiler ve kuruluşlar tarafından destekleniyor. Dünyanın daha adil, dürüst ve insani bir yer haline gelmesinde bireylerin, işletmelerin ve hükümetlerin yakın ve güçlü bir ortaklığa ihtiyaç duyduğunun net bir şekilde altını çizen zirve, New York’ta 2010, İstanbul’da ise 2013 yılından bu yana düzenleniyor.

Sosyal Fayda Zirvesi, kullanılan #2030ŞİMDİ etiketi yoluyla da medyanın ve teknolojinin anlamlı değişimlerin ana motoru olabilmesi konusuna kafa yoran ilham verici uzmanları, çevrimiçi dünyada bir araya getiriyor.

sgsistanbul.org adresinden canlı olarak yayınlanacak ve Türkçe ve İngilizce olarak takip edilebilecek Sosyal Fayda Zirvesi’nin biletlerine de yine sgsistanbul.org adresi üzerinden ulaşılabilir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler