“Birlikte Güçlüyüz” Projesi Türk ve Suriyeli Genç Gönüllülerini Arıyor!

“Birlikte Güçlüyüz” Projesi Türk ve Suriyeli Genç Gönüllülerini Arıyor!
“Birlikte Güçlüyüz” Projesi Türk ve Suriyeli Genç Gönüllülerini Arıyor!

GIZ desteğiyle hayata geçirilen “Birlikte Güçlüyüz” Projesi Ankara’da ASAM, İstanbul’da MUDEM tarafından yürütülmektedir. 18-30 yaşları arasındaki Suriyeli ve Türk gençlerin gönüllülük motivasyonu ile kültürlerarası alanda proje yazıp yürütebilmelerini destekleyerek yerli ve göçmen genç grupların işbirliği ve beraberliğini geliştirmeyi hedeflemektedir.

“Birlikte Güçlüyüz” projesinde yer almak isteyen 18-30 yaş arasındaki genç gönüllülere yönelik, 12-13-14 Ekim 2018 tarihlerinde üç tam günlük (09:00-17:30 saatleri arası) Sosyal Uyumu Destekleyen Haklar, Sosyal Arabuluculuk ve Gönüllülük Çalıştayı gerçekleştirilecek.

Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirilecek bu çalıştay sonunda katılımcı gönüllülerden Suriyeli ve Türk topluluklarını bir araya getirecek sanat, spor, kültür ve diğer sosyal alanlarda etkinlikler düzenlemeyi planladıkları bir proje teklifi sunmaları beklenecek. Proje teklifleri kurul tarafından değerlendirilecektir ve kabul edilen teklifler için gönüllülere maddi destek sağlanarak hayal ettikleri projelerini gerçekleştirme fırsatı tanınacaktır. Etkinliklerin gerçekleştirilmesinin ardından gönüllülerin final raporlarını sunarak projelerini tamamlanmaları planlanmaktadır.

  • Farklı yaşam deneyimleri kazanmak;
  • Yetenek ve yaratıcılığını başka insanlarla paylaşmak;
  • Farklı kültürlerle tanışıp yeni arkadaşlıklar kurmak;
  • Bir projenin nasıl yazılıp yürütüldüğünü öğrenmek;
  • Hayalindeki kültürlerarası projeyi gerçekleştirmek istersen başvurunu bekliyoruz!
Başvuru formu için tıklayınız

Son Başvuru Tarihi: 09 Ekim 2018
Proje Hakkında Detaylı Bilgi İçin: http://www.birliktemaeaan.org/
Sorularınız İçin: [email protected]

Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi’ne ulaşım için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz: www.sosyalkulucka.bilgi.edu.tr/iletisim

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler