Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi “Eğitimde İyi Örnekler” den Biri Seçildi!

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi “Eğitimde İyi Örnekler” den Biri Seçildi!
Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi “Eğitimde İyi Örnekler” den Biri Seçildi!

Eğitim Reformu Girişimi’nin 2004 yılından bu yana her yıl düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansları(İÖK)’na seçilen eğitici atölyelerden biri olmaya hak kazanan Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, 7 Nisan’da Sabancı Üniversitesi’nde 35 eğitimciyle bir araya geldi. Atölyede bilim okuryazarlığı konusunda interaktif bir atölye gerçekleştirilerek öğretmenlerin öğrencilerini bilimin eğlenceli dünyasına davet etmeleri için ilham verici bilgiler paylaşıldı. Katılımcı öğretmenler aynı zamanda Bayer Genç Bilim Elçileri projesi kapsamında gerçekleştirilen on deneyden biri olan “sütün içinde dans eden renkler” deneyini bizzat uygulayarak bilim elçisi olma yolunda da bir adım attılar.

İÖK, gönüllülük çerçevesinde özellikle öğretmene ve öğretmenler arasındaki diyaloğa yaklaşımı ile farklı bir anlayış yansıtarak alternatif bir hizmet içi eğitim modeli oluşturuyor. Bayer Genç Bilim Elçileri projesinin de bu sene parçası olduğu İÖK, sadece eleştirmenin bir adım ötesine geçerek iyi örnekler üzerinden, çözüm üretmeyi ve eğitim sistemimizi geliştirmeyi hedefliyor. Ayrıca İÖK, , farklı alanlardaki uzmanlar tarafından yürütülen atölye çalışmaları, film gösterimleri, sergiler, sivil toplum kuruluşlarının ve Milli Eğitim Bakanlığı birimlerinin eğitim alanındaki projelerini de içeriyor.

Bayer Türk ve TOG(Toplum Gönüllüleri Vakfı) iş birliği ile yedi yıldan bu yana çalışmalarını sürdüren Bayer Genç Bilim Elçileri projesi 2018’de daha çok ilde yerel öğretmen eğitimleri düzenleyerek gönüllü olmak isteyen tüm öğretmenlere ulaşmayı hedefliyor.

Başvuru için talepler [email protected] adresine iletilebilir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler