İnsan Neyle Yaşar?” EÇEV İçin Sahne Aldı!

DSC 7802 min
DSC 7802 min

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde “İnsan Neyle Yaşar?” tiyatro oyunu, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) yararına İzmir Türk Koleji’nin ev sahipliğinde İzmirli sanatseverlerle buluştu.

23 yıldır 15.000’den fazla ilk, orta, lise ve üniversite öğrencisine burs ve eğitim desteği veren, dezavantajlı bölgelerdeki eğitim merkezlerinde maddi olanakları kısıtlı öğrencilere kültür, sanat, bilim atölyelerine katılma olanağı sunan, binlerce öğretmene kişisel ve mesleki eğitim fırsatı sağlayan EÇEV, Manisa ve Soma’daki yurtlarında da kız öğrencilere barınma hizmeti vermeye devam ediyor. Vakıf, bu hizmetlerin yanı sıra eğitime destek için düzenlediği konser, tiyatro, söyleyişi etkinlikleriyle İzmir’deki kültürel etkinliklere katkıda bulunmaya da devam ediyor.

Usta sanatçı Zeliha Berksoy “İnsan Neyle Yaşar?” Müzikal Oyunu ile sahne aldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Zeliha Berksoy’un rol aldığı tek kişilik müzikal oyun “İnsan Neyle Yaşar?” tiyatro severlerle buluştu. Kültür Bakanlığının desteğiyle sahnelenen ve İzmir’de ilk kez perdelerini açarken oyuna izleyicilerin ilgisi yoğundu. Performans öncesinde konuklar, İzmir Türk Kolejinin ev sahipliğinde 8 Mart kokteyline katıldılar; kokteyl sonrasında Uşakizade Köşkü Müdürü Ahmet Gürel’in hazırladığı Cumhuriyet ve Kadın konulu sunumu izlediler.

Oyun sonunda EÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu ve İzmir Türk Koleji Genel Müdürü Yiğit Tatış, usta tiyatrocu Zeliha Berksoy’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler