İfade özgürlüğü mücadeleleri: Avrupa ve Türkiye deneyimleri paneli

NS Article19 1200x627
NS Article19 1200×627

Hrant Dink Vakfı sizleri 14 Şubat Çarşamba günü yapılacak ‘İfade özgürlüğü mücadeleleri: Avrupa ve Türkiye deneyimleri’ başlıklı panele davet ediyor.

Dünya çapında bilgi edinme ve ifade özgürlüğünün savunulması ve yaygınlaşması için çalışan Londra temelli insan hakları örgütü ARTICLE 19, İstanbul Bilgi Üniversitesi hukuk profesörü Yaman Akdeniz’in moderatörlüğünde yapılacak olan panelin konuğu olacak. 14 Şubat’ta Hrant Dink Vakfı’nda yapılacak olan panelde, Türkiye Programı sorumlusu Georgia Nash ve Avrupa ve Orta Asya Programı sorumlusu Joanna Szymanska, Avrupa ve Orta Asya’da LGBTİ hakları ve Türkiye’de ifade özgürlüğü üzerine yaptıkları çalışmaları ve deneyimlerini paylaşacaklar.

ARTICLE 19, herkesin her yerde kendini özgürce ifade edebildiği ve ayrımcılık korkusu duymadan sosyal yaşama aktif olarak katılabildiği bir dünya için çalışıyor. Bunu ulusal, bölgesel ve uluslararası ölçekte çalışarak, yasa ve pratik arasındaki farkı kapatmak için yapıyor. Özgür medyayı, bilgiye erişimi, gazetecilerin ve insan hakları savunucularının korunmasını savunuyor; kamusal alanın daralmasına karşı mücadele ediyor ve insan haklarını, gelişmekte olan dijital dünyanın merkezine koyuyor.

Etkinlik sırasında İngilizce-Türkçe simültane çeviri yapılacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler